Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI D: DANIMARKA - TUNISI

Danimarka s’arrin të thyejë Tunisin

Cornelius me rastin ideal në Danimarka-Tunisi

Danimarka s’arrin të thyejë Tunisin


22 November, 2022 @16:02

Tunisianët janë treguar luftarak përgjatë gjithë ndeshjes dhe mençur kanë kërkuar golin përgjatë ndeshjes, por që mrekullueshëm Kasper Schmeichel e ndali, për të shpëtuar me pikë danezët dhe përfundimtaren për ndeshjen e parë goal në Botërorin e Katarit, Danimarka 0-0 Tunisi.

Atmosferë e jashtëzakonshme dhe në ethe në stadiumin Education City të Al Rayyanit, por përkundër lojtarëve elit, Danimarka u ndalë. Të dyja skuadrat kishin nga një gol të anuluar për ofsajd, ndërsa rasti i Andreas Corneliusit dhe mos shënimi i tij, mbetet histori në vete.

TABELA, ORARI dhe REZULTATET

U shikua edhe një penallti e mundshme në VAR për Danimarkën, por referi Cesar Ramos pasi që shikoi prekejn e lojtarit tunizian, nuk dha penallti. Grupi D i vështirë, tash e tutje i pret danezët në duel Francën, ndërsa Tunisi me Australinë.


 
Të gjitha lajmet nga Botërori