Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

STATS

Derbi i ditës, me statistikat e sezonit

Derbi i ditës, me statistikat e sezonit


13 January, 2022 @11:41

Peja sonte do ta pret Bashkimin në “Karagaç” nga ora 19:00, në kuadër të xhiros së 15 në Superligë.

Në dy ndeshjet e luajtura deri më tani, që të dyja skuadrat e kishin mposhtur njëra tjetër nga një herë.

Peja në këto dy ndeshje ka shënuar 169 pikë në total, derisa luajti me 34 asistime në mënyrë ekipore dhe ka rrëmbyer 70 kërcime. Skuadra pejane gjithashtu ka rrëmbyer 31 topa dhe ka bërë 4 bllokada, kurse ka humbur 23 topa.

Arian Qallaku me 35 pikë është koshashënuesi më i mirë në këto dy ndeshje kundër Bashkimit, derisa Erdem Ilter luajti me 13 asistime, kurse Daniel Lekndreaj ka rrëmbyer më së shumti kërcime (20 në total) dhe nuk ka luajtur në ndeshjen e dytë.

Bashkimi në këto dy ndeshje ka shënuar 33 pikë më pak se Peja (136 pikë). Skuadra prizrenase luajti me 32 asistime dhe 69 kërcime, derisa ka rrëmbyer 8 topa dhe ka bërë vetëm 2 bllokada.

Skuadra prizrenase 42 herë ka humbur topin në këto dy duele në mënyrë ekipore, 19 më shumë se Peja.

Anton Kazarnovski me 33 pikë është koshashënuesi më i mirë te Bashkimi, kurse Valon Bunjaku me 12 asistime është më i dalluari në këtë kategori.

I larguari tashmë nga Bashkimi, Immanuel King, ka rrëmbyer 20 kërcime, që është shifra më e lartë te Bashkimi.

TABELA AKTUALE

Peja aktualisht gjendet në pozitën e tretë me 9 fitore e 5 humbje, kurse Bashkimi me 8 fitore e 6 humbje gjendet në pozitën e pes


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga