Të gjitha lajmet

DORMTUND - SCHALKE 11s

Dortmund pushon dy yje në superderbi!

Foto: sportbild.de

Dortmund pushon dy yje në superderbi!

16 May, 2020 @14:46

Trajneri zviceran i Borussia Dortmundit Lucien Favre me siguri do të tentojë të bëj ndonjë befasi në superderbi ndaj Schalkes.

Ai sot ka lënë në bankën rezervë të skuadrës dy nga futbollistët më të dalluar të skuadrës, Jadon Sancho dhe Thorgan Hazard, duke i dhënë rast amerikanit 17 vjeç Gio Reyna.

Reyna do të bëhet lojtari më i ri që ka debutuar në Bundesligë këtë stinor me 17 vjet e 185 ditë jetë. Formacionet zyrtare:

Borussia Dortmund

Schalke

 

FORTUNA - PADERBORN 11s

Valon Berisha startues ndaj Paderbornit

Foto: FFK

16 May, 2020 @14:15

Njëri ndër mesfushorët më të mirë të reprezentacionit të Kosovës, Valon Berisha, është në formacionin bazë të ekipit të tij…

LEIPZIG - FREIBURG 11s

Abrashi në 11-shen e parë të Freiburgut

Foto: transermarkt.de

16 May, 2020 @14:08

Skuadra e reprezentuesit të Shqipërisë Amir Abrashi, Freiburg, do t’i dalë përballë Leipzigut sot. E Abrashi është futur në…

FESTA

Bochum tregon si festohen golat në Gjermani

Foto: liga-zwei.de

16 May, 2020 @13:45

Skuadra e Bundesligës 2, Bochum, pas golit të parë të shënuar sot në ndeshjen që ende po zhvillohet ka festuar…

AUE - SANDHAUSEN 11s

Paqarada startues, Halimi në bankë

Foto: Sandhausen/fb

16 May, 2020 @12:35

Dy reprezentuesit e Kosovës në futboll që luajnë në Bundesliga 2 për ekipin e Sandhausenit, Leart Paqarada dhe Besar Halimi…

BUNDESLIGA

Pritjes i vie fundi, rikthehet futbolli!

16 May, 2020 @9:33

Më në fund! Pas ‘3-4 viteve’ mungesë, më në fund rikthehet futbolli evropian! Ndonëse pa shikues, pjesën më të bukur…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga