Të gjitha lajmet

TRAJNERI I RI

Drita zbulon trajnerin e ri

Drita zbulon trajnerin e ri

5 February, 2016 @20:34

Ish trajneri i Gjilanit, Sadat Pajaziti, është emëruar trajner i rivalit lokal, Drita. 

Njoftimin e ka dhënë pak më parë faqja zyrtare e Dritës në Facebook, derisa ditë më parë kishin njoftuar se nuk do të vazhdojnë kontratën me Bekim Isufin. PREJ GALATASARAYIT

Edhe Burak në Kinë

REUTERS/Arkiv

5 February, 2016 @20:00

Burak Yilmaz, sulmues i Galatasarayit dhe reprezentacionit të Turqisë, është larguar për në kampionatin kinez, kanë bërë të ditura mediat…

FERRONIKELI

Livoreka sjell fitoren ndaj gjeorgjianëve

5 February, 2016 @18:15

Skuadra nga elita gjeorgjiane, Zugdidi, është gjunjëzuar sot para skuadrës së Ferronikelit në ndeshjen përgatitore që u zhvillua në Antalya…

FTESA ZYRTARE PËR KONGRES

UEFA fton Vokrrin

BOROZANI/Erdis Driza

5 February, 2016 @16:02

Shtëpia e Futbollit Evropian UEFA dhe ajo botërore FIFA i kanë dërguar ftesë kryetarit të FFK-së Fadil Vokrri dhe sekretarit…

SHANI TARASHAJ

Tarashaj i pavendosur për kombëtaren

Shani Tarashaj (në të majtë)/ Foto: EQ IMAGES

5 February, 2016 @15:43

Zvicra dhe Shqipëria e kanë filluar një "luftë" të re në mes vete. E shkaktari kryesor i kësaj lufte është…

BYLBYL SOKOLI

Pas rrahjes, shkarkohet

Foto: KFLlapi/fb

11 October, 2018 @16:30

Trajneri i deritashëm i Llapit, Bylbyl Sokoli, i cili u rrah nga tre persona të panjohur ende pas humbjes nga…

VENDIMET E KOMISIONIT DISIPLINOR

Shportë me plehëra drejt referit, ky është dënimi

9 October, 2018 @16:14

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë të FFK-së ka shqyrtuar procedurat e hapura nga Komesari i Garave të Superligës dhe…

GJILANI - LIRIA

Karahoda vendimtar, pak ‘frymëmarrje’ për Lirinë!

BOROZANI / ARKIV

7 October, 2018 @16:57

Pas 3 xhirove radhazi pa fitore, Liria nga Prizreni sot ka arritur tri pikë shumë të vlefshme në takimin e…

TREPÇA '89 - FLAMURTARI

4 gola, asnjë fitues!

7 October, 2018 @16:52

Në një nga dy takimet e ditës së sotme në Superligën e Kosovës në futboll, Trepça '89 e Flamurtari luajtën…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Flamurtari

7 October, 2018 @14:52

Janë publikuar formacionet zyrtare të Trepçës '89 dhe të Flamurtarit. Trepça ’89: Beqiri, Çerkini, Shosha, Jashari, Basriu, Maloku, Muja, Gava,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga