Të gjitha lajmet

GAME 4: PELICANS - WARRIORS

Durant 38, kampioni pranë finales së Konferencës

Foto: GSW/twitter

Durant 38, kampioni pranë finales së Konferencës

7 May, 2018 @12:35

New Orleans Pelicans
Golden State Warriors
New Orleans Pelicans 92 : 118 Golden State Warriors
Anthony DAVIS 26 pikë Kevin DURANT 38 pikë

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, ka arritur që të marr një fitore në udhëtim duke e mposhtur New Orelans Pelicans, me rezultat 118-92.

Mbrojtja e Pelikanëve, nuk arriti që të ngadalsojë dyshen Kevin Durant e Stephen Curry të cilët ia sollën fitoren e tretë luftëtarëve në këtë seri.

PLAYOFF NBA / SKEMA

Kevin Durant ishte i pandalshëm duke shënuar 38 pikë, i ndihmuar edhe nga Stephen Curry i cili i shënoi 23 tjera, ndërsa Draymond Green ishte shumë afër shifrës triple double duke luajtur me 8 pikë, 9 kërcime dhe 9 asistime.

Te Pelikanët, Anthony Davis ishte koshashënuesi më i mire me 26 pikë të shënuara.

Rezulatati në seri është 3-1 në favor të luftëtarëve, derisa ndeshja e pestë do të luhet në Oracle Arena më 8 maj.BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

AEK triumfon në Ligë të Kampionëve

Fotot: championsleague.basketball

7 May, 2018 @11:52

Skuadra që eliminoi Nymburkun e Dardan Berishës në të tetën e finales së Ligës së Kampionëve të basketbollit, AEK, ka…

FINALET, NDESHJA 3: TIRANA-TEUTA

Tirana merr epërsinë në finale të PlayOffit

BOROZANI/ A. P.

6 May, 2018 @21:03

Basketbollistët e Tiranës kanë shënuar fitore në ndeshjen e tretë të serisë finale të PlayOffit në Shqipëri, duke dalë kështu,…

GAME 3: JAZZ - ROCKETS

Houston kalon në epërsi kundër Utah

Foto:nba.com

5 May, 2018 @10:34

Lideri i Konferencës Perëndimore, Houston Rockets, duke e mposhtur Utah Jazzin me rezultat 113-92, kaloi 2-1 në epërsi në seri. …

GAME 3: PELICANS - WARRIORS

Davis & Rondo i hapin telashe kampionit

Foto: nba.com

5 May, 2018 @10:30

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, sot në mëngjes u befasua nga New Orleans Pelicans, duke u mposhtur me…

DREJT FINALES

Berisha më efikasi në fitoren e radhës

Foto: Nymburk/fb

4 May, 2018 @22:15

Dardan Berisha ka shkëlqyer edhe në ndeshjen e tretë të serisë gjysmëfinale të PlayOffit të Çekisë, ku ka shënuar 19…

GAME 2: CELTICS - 76ers

Prej -22 në fitore

Foto: nba.com

4 May, 2018 @10:27

Boston Celtics nuk gaboi as në ndeshjen e dytë të serisë kundër Philadelphia 76ers, pasi që i mposhtën me rezultat…

GAME 2: RAPTORS - CAVS

LeBron show në Toronto

Foto: nba.com

4 May, 2018 @10:15

Cleveland Cavaliers duke e mposhtur Toronto Raptorsin edhe në ndeshjen e dytë me rezultat 128-110, kaloi 2-0 në epërsi në…

SEMIFINALS GAME 3: YLL - PRI

Prishtina në finale

BOROZANI / A.P

3 May, 2018 @21:48

Përkundër luftës së fortë dhe rezistencës së madhe të Yllit, Prishtina arriti ta mbyllë me fitore edhe takimin e tretë…

SEMIFINALS GAME 3: YLL - PRI

P1: Prishtina +3

BOROZANI

3 May, 2018 @20:42

Pas 20 minutave lojë në Suharekë, rezultati shënon 33-36 në të mirë të Prishtinës. Ndeshja në përgjithësi është e barabartë,…

SEMIFINALS GAME 3: YLL - PRI

Ylli vs. Prishtina, pesëshet startuese

BOROZANI

3 May, 2018 @19:58

Janë publikuar pesëshet startuese të Yllit dhe Prishtinës, skuadra të cilat sonte përballen në kuadër të ndeshjes së tretë të…

ALL STAR 2019

All Star 2019 - ngjarjet dhe orari

15 February, 2019 @21:53

Sonte pas mesnate do të fillojë vikendi i All Starit 2019 në NBA. Për të gjithë lexuesit e TopSporti.com, ngjarjet…

HAWKS - LAKERS

James me triple-double, s’mjaftoi për fitore

FOTO / nba

13 February, 2019 @9:29

Los Angeles Lakers u mposht nga Atlanta Hawks me rezultat 117-113. Super ylli i Lakersave, LeBron James, bëri çdo gjë…

MR. TRIPLE DOUBLE

Westbrook thyen rekordin 51 vjeçar

12 February, 2019 @10:19

Një ndeshje historike e përjetuan të pranishmit në Oklahoma City Thunder - Portland Trail Blazers. Ndeshja përfundoi në favor të…

NBA TRADE DEADLINE

As Lakers, as Celtics, Davis qëndron

7 February, 2019 @21:01

Të paktën deri verës, Anthony Davis do të qëndrojë te skuadra e Pelicans. Këtë e konfirmoi zyrtarisht para pak minutave…

NBA TRADE DEADLINE

Gasol në Toronto, ‘nxehtë’ në Lindje

7 February, 2019 @20:45

Në ditën e fundit të afatit kalimtar në NBA, shkëmbimet mes skuadrave nuk po ndalen. Një nga shkëmbimet e arritura…

Të gjitha lajmet nga NBA