Të gjitha lajmet

VITIA

Dy emra të njohur transferohen te Vitia

Dy emra të njohur transferohen te Vitia

30 January, 2020 @20:14

Dy emra të njohur të futbollit kosovar janë zyrtarizuar sot te Vitia.

Përparim Livoreka (sulmues) dhe Egzon Shabani (mesfushor) në pranverë do t’i mbrojnë ngjyrat e Vitisë, për t’iu bashkangjitur kështu portierit Leutrim Rexhepi, i cili para pak ditëve u huazua te Vitia nga skuadra e Dritës.

TABELA AKTUALE

Para tyre, klubi në fjalë kishte njoftuar që trajner i skuadrës në pranverë do të jetë Arsim Abazi, duke dhënë sinjale të qarta se dëshiron shpëtimin, pra mbetjen në Ligën e Parë të paktën edhe për një sezon.

DUELET E XHIROS XIX

Xhiroja e radhës hapet në “Ferki Aliu”

18 February, 2020 @15:12

Me duelin Vushtrria-Drita hapet xhiroja e XIX e Superligës, duel ky që është paraparë të zhvillohet të premten me fillim…

KUPA E KOSOVËS

Hidhet shorti i gjysmëfinaleve të Kupës

18 February, 2020 @12:11

Para pak çastesh është hedhur shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës, ndërsa katër skuadrat kanë mësuar datat e ndeshjeve…

DUKAGJINI - LLAPI

S’preken rrjetat në ndeshjen Dukagjini - Llapi

FOTO / Arkiv

16 February, 2020 @15:23

Ndeshja në mes të Dukagjinit dhe Llapi, ka përfunduar me rezultat të barabartë 0-0. Edhe pse nuk shënuan, kishte raste…

FLAMURTARI - TREPÇA '89

7 gola, 1 karton të kuq, Gucev sjell fitoren

16 February, 2020 @15:07

Ndeshja e çmendur në mes të Flamurtarit dhe Trepçës ‘89, përfundoi me rezultat 4-3, në favor të skuadrës prishtinase. Flamurtari…

DRITA - GJILANI

Hero i derbit të Anamoravës, Betim Haxhimusa

16 February, 2020 @15:03

Me dy golat e shënuara nga Betim Haxhimusa, Drita doli fitues në derbin e Anamoravës kundër Gjilanit me rezultat 2-0. …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga