Të gjitha lajmet

TALENTI SLLOVEN

Edhe një rekord nga Luka Doncic

FOTO / nba

Edhe një rekord nga Luka Doncic

29 December, 2018 @11:13

Talenti slloven i Dallas Mavericksit, Luka Doncic, dje e theu rekordin personal të pikëve në ndeshjen kundër New Orleans Pelicansit.

19 vjeçari luajti me 34 pikë, shifër kjo që është më e larta deri më tani në karrierën e tij në NBA.

TABELA AKTUALE

Edhe pse Doncici shkëlqeu, performanca e tij nuk mjaftoi për fitore. Te Pelicansi ishte edhe Anthony Davis që ishte në natën e tij. Davis luajti me 48 pikë e 17 kërcime në fitoren e skuadrës së tij me rezultat 112-114.

VLERËSIMET E DERBIT

Notat e lojtarëve: ManUnited - Liverpool

Fotot: premierleague.com

21 October, 2019 @0:10

Adam Lallana i Liverpoolit erdhi nga banka rezervë për të shuar shpresat e Manchester Unitedit për fitore ndaj rivalit të…

KOSOVA NË FUTSALL

Nisin përgatitjet për kualifikime drejt Botërorit

Foto: FFK

20 October, 2019 @23:43

Kombëtarja e Kosovës në futsall e ka zhvilluar stërvitjen e parë në kuadër të përgatitjeve për rrethin e dytë kualifikues…

PRISHTINA (F) - BASHKIMI (F)

Mbrojtja e fortë e Bashkimit (F), sjellë fitore në derbi

FOTO/ Bashkimi (F)

20 October, 2019 @21:31

Një fund fenomenal në ndeshjen derbi në Ligën e Femrave, ndodhi në mes të Prishtinës dhe Bashkimit. Vashat e Prishtinës…

BASHKIMI - PRIZRENI

Derbi i qytetit, i takoi Bashkimit

20 October, 2019 @21:00

Derbi lokal i Prizrenit, i takoi Bashkimit. Bashkimi e mposhti Prizrenin me rezultat 82-73 dhe e përfundoi serinë prej…

DENIZLISPOR - FENERBAHCE

Vedat Muriqi përsëri në skenë

20 October, 2019 @20:29

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, përsëri ishte më i miri në fitoren e Fenerbahçes. Feneri e mposhti Denizlisporin…

Të gjitha lajmet nga