Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIGA e DYTË

Enis Zabërgja hero në derbi, Shkëndija në krye

FOTO / Shkëndija

Enis Zabërgja hero në derbi, Shkëndija në krye


1 May, 2022 @22:51

Ndeshja kryesore e xhiros 25 në Ligën e Dytë të Kosovës në futboll, është luajtur me derbin në mes të Shkëndijës dhe Rilindjes 1974.

Shkëndija e mposhti kundërshtarin me golin e lojtari me përvojë, Enis Zabërgja.

TABELA AKTUALE

Shkëndija me këtë fitore ngritet në pozitën e parë me 58 pikë. Në anën tjetër Rilindja 1974 gjithashtu ka 58 pikë dhe gjendet në pozitën e dytë.

Në xhiron tjetër Shkëndija takohet me Lepencin, kurse Rilindja 1974 me Kosova VR.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e Dytë