Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERLIGA

Ermal Krasniqi, “Ylli i javës” (2)

FOTO / FFK

Ermal Krasniqi, “Ylli i javës” (2)


Teksti: FFK

31 August, 2021 @13:21

Federata e Futbollit e Kosovës së bashku me sponsorin e Superligës, çdo javë do të ndajnë çmimin “Ylli i javës”, për lojtarin më të mirë të xhiros.

Këtë javë “Ylli i javës” në Superligë është shpallur sulmuesi i majtë i FC Ballkani, 22-vjeçari, Ermal Krasniqi, me supergolin e të cilit skuadra e tij i fitoi 3 pikë në përballje me kampionin në fuqi FC Prishtina, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga