Të gjitha lajmet

KRAHU I KOMBETARES

Ermir Lenjani kalon te Grasshopper

Foto: gcz.ch

Ermir Lenjani kalon te Grasshopper

11 September, 2020 @15:38

Futbollisti që deri vonë ftohej rregullisht në kombëtaren shqiptare, Ermir Lenjani, pas një sezoni të suksesshëm te Sioni, sot është zyrtarizuar si lojtar i ri i Grasshopperit të Cyrihut.

Lenjani 31 vjeç ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me ekipin zviceran, ndërsa para Sionit ai ka qenë edhe pjesë e Ligue 1 të Francës duke qenë pjesë e Rennes dhe Nantes.

Lenjani në dy sezonet e fundit me Sionin në Superligën zvicerane ka shënuar nga 6 gola për stinor, edhepse luan si mbrojtës dhe krah i mesfushës.

Përndryshe, ekipi i famshëm zviceran Grasshopper garon në Challenge League (liga e dytë e futbollit zviceran).

SHQIPËRIA U21 3-1 ANDORRA U21

Shpresat nuk zhgënjenjë, përmbysin Andorrën dhe janë afër befasisë

8 September, 2020 @21:04

Shqipëria U21 ka arritur që të shënojë fitoren e dytë me radhë në ndeshjet kualifikuese të shtatorit për EURO2021. …

PLAYER RATINGS @ ALBANIA - LITHUANIA

Notat e futbollistëve: Shqipëria - Lituania

Foto: FSHF

7 September, 2020 @23:01

Kombëtarja shqiptare ka pësuar humbje në Grupin 4 të Ligës C të Kombeve tre ditë pas fitores së madhe të…

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet zyrtare: Shqipëria-Lituania

Foto: FSHF

7 September, 2020 @19:22

Kanë dalë formacionet startuese të skuadrave një orë e gjysëm para ndeshjes Shqipëria-Lituani. Edi Reja ka bërë disa ndërrime…

SHQIPËRI - LITUANI

Shqipëri - Lituani, formacioni i mundshëm i Shqipërisë

7 September, 2020 @15:41

Me fillim nga ora 20:45, sonte Shqipëria në Tiranë luan ndaj Lituanisë. Ndeshja është e vlefshme për fazën grupore të…

NGA KONFERENCA

Roshi: Po fituam, gjithçka është në rregull

5 September, 2020 @16:49

Krahu i kombëtares shqiptare, Odise Roshi, në konferencën e sotme për shtyp para ndeshjes ndaj Lituanisë ka thënë se fitorja…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja