Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FBK

FBK shpall konkurs për Wild Card për Ligën e Femrave

FBK shpall konkurs për Wild Card për Ligën e Femrave


Teksti: FBK

8 September, 2021 @21:49

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) më 07.09.2021 duke u bazuar në nenin 9 të Rregullores për Licencim dhe Garim për edicionin 2021/22 ka vendosur të hap Konkurs:

Për pozitën e gjashtë (6) në Superligën e Femrave për edicionin 2020/21 nëpërmjet Wild Card.

Kushtet për një klub për të konkurruar për Wild Card, sipas nenit 9 të Rregullores për Licencim dhe Garim janë si më poshtë:

- Të ketë garuar në edicionin 2020/21 në garat e FBK-së dhe ti ketë përmbushur të gjitha obligimet ndaj FBK-së.
- Të ketë në dispozicion me qasje të vazhdueshme një palestër të sporteve me terren të basketbollit sipas dimensioneve dhe rregullave të FIBA-s.
- Të ketë në dispozicion me qasje të vazhdueshme një palestër të sporteve me pajisjet teknike FIBA Equipment 2020.
- Të ketë në dispozicion me qasje të vazhdueshme një palestër të sporteve me kosha të basketbollit me tabela dhe rrjeta sipas Propozicioneve të Garave të FBK-së dhe Rregullave të FIBA-s LEVEL
- Të ketë në dispozicion me qasje të vazhdueshme një palestër të sporteve me zhveshtore për dy ekipe, një zhveshtore për personat zyrtarë, një hapësirë të klubit me zyrë, të pajisur me telefon, internet dhe kompjuter.

- Të ketë nën kontratë së paku 2 trajnerë të licencuar.
- Të ketë në dispozicion së paku një person të autorizuar mjekësor.
- Të ketë në dispozicion së paku një zyrtar - komesar për siguri.
- Të ketë të licencuar së paku një përfaqësues zyrtar në FBK.
- Të ketë internet dhe të mundësojë qasje në internet në dhe afër tavolinës zyrtare.

Klubet e interesuara duhet të paraqesin kandidaturën e tyre në email adresën [email protected]

Afati për shprehje interesi për të gjithë klubet është deri më 15.09.2021 (e mërkurë) në ora 16:00.


NGA FEDERATA

Afat kalimtar vetëm për Ligën e Parë

FBK Liga e Parë/Transfere

Afat kalimtar vetëm për Ligën e Parë

08/09/21 @ 16:31

TEAM OF THE SUPERCUP

TOP 5-shja e Superkupës (2021)

Superkupa e Kosovës

TOP 5-shja e Superkupës (2021)

08/09/21 @ 12:25

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Prizreni-16 - Trepça

Superkupa e Kosovës

Highlights nga ndeshja Prizreni-16 - Trepça

06/09/21 @ 00:04

SUPERKUPA

Arti Hajdari, MVP i Superkupës

Superkupa e Kosovës

Arti Hajdari, MVP i Superkupës

05/09/21 @ 20:12

SUPERKUPA

Historike! Prizreni-16 me trofeun e parë

Superkupa e Kosovës

Historike! Prizreni-16 me trofeun e parë

05/09/21 @ 18:53

SUPERKUPA

Ç3: Hajdari me 25p, Trepça rikthehet

Superkupa e Kosovës

Ç3: Hajdari me 25p, Trepça rikthehet

05/09/21 @ 18:19

SUPERKUPA

Ç1: Rezultati i ngushtë pas 10 minutave në finale

Superkupa e Kosovës

Ç1: Rezultati i ngushtë pas 10 minutave në finale

05/09/21 @ 17:20

SUPERKUPA

Pesëshet e para: Prizreni-16 - Trepça

Superkupa e Kosovës

Pesëshet e para: Prizreni-16 - Trepça

05/09/21 @ 16:45

TRANSFERET TE LIGA E FEMRAVE

Të gjitha përforcimet te Superliga e femrave

FBK Liga e Femrave/Transfere

Të gjitha përforcimet te Superliga e femrave

15/08/23 @ 14:18

NË GJAKOVË

Vajzat U-20 në përgatitje, para evropianit

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Vajzat U-20 në përgatitje, para evropianit

03/06/23 @ 11:51

ORGANIZIMI I RADHËS

FIBA 3x3 Women’s Series për herë të parë në Prishtinë

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

FIBA 3x3 Women’s Series për herë të parë në Prishtinë

05/05/23 @ 18:39

PEJANET FITOJNË

Peja 03 kampione e Ligës së Parë, inkuadrohet në Superligë

FBK Liga e Femrave

Peja 03 kampione e Ligës së Parë, inkuadrohet në Superligë

24/04/23 @ 13:52

U16 VAJZAT

Peja 03 fiton Kupën e U16

FBK Liga e Femrave

Peja 03 fiton Kupën e U16

12/04/23 @ 02:14

KBF BASHKIMI - KBF PRISHTINA

KBF Bashkimi kompleton “tripletën”, shpallet kampion i Kosovës

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi kompleton “tripletën”, shpallet kampion i Kosovës

11/04/23 @ 22:12

SERIA SHKON NË NDESHJEN E PESTË DHE TË FUNDIT

Highlights: KBF Prishtina - KBF Bashkimi

FBK Liga e Femrave

Highlights: KBF Prishtina - KBF Bashkimi

08/04/23 @ 16:56

LUFTA PËR TITULL - NË NDESHJEN E PESTË

Barazohet seria në 2-2! Vendimtarja të martën

FBK Liga e Femrave

Barazohet seria në 2-2! Vendimtarja të martën

08/04/23 @ 00:28

VIDEO NGA NDESHJA

Highlights: KBF Bashkimi - KBF Prishtina

FBK Liga e Femrave

Highlights: KBF Bashkimi - KBF Prishtina

05/04/23 @ 13:54

TRIUMF DRAMATIK, BASHKIMI NJË HAP PARA TITULLIT

Dramatike, Aulona Muhadri sjell fitoren e Bashkimit në serinë finale

FBK Liga e Femrave

Dramatike, Aulona Muhadri sjell fitoren e Bashkimit në serinë finale

04/04/23 @ 22:09


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave