Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NGA FEDERATA

Afat kalimtar vetëm për Ligën e Parë

Afat kalimtar vetëm për Ligën e Parë


8 September, 2021 @16:31

Federata e Basketbollit të Kosovës pas mbledhjes së Bordit të saj ka bërë të ditur se ka marrë vendim për një afat kalimtar të jashtëzakonshëm për tu regjistruar basketbollistët në Ligën e Parë.

Ky afat kalimtar vlen vetëm për lojtarët që kanë mbetur pa angazhman.

“Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) ka marrë vendim që të hap një mini-afat kalimtar (të jashtëzakonshëm) për lojtarët vendorë që kanë mbetur pa angazhman për në Ligën e Parë të Meshkujve. Ky afat vlen vetëm për lojtarët të cilët janë pa angazhim dhe vlen për tu transferuar në Ligën e Parë të Meshkujve dhe në asnjë ligë tjetër,” ka bërë të ditur njoftimi i lëshuar nga Federata.

Afati për klubet e interesuara është tre ditë, ndërsa vlen prej 8 deri më 10 shtator.

“Ky mini-afat do të zgjas prej 8 deri më 10 Shtator 2021. Të gjitha klubet e interesuara mund t’i regjistrojnë lojtarët deri të premten (10 Shtator),” ka sqaruar FBK.

Këtë sezon në Ligë të Parë të Kosovës në basketboll do të bëjnë pjesë: Borea, Feronikeli, AS Prishtina, Prishtina e re, Vushtrria, Dardanët, Istogu, MH Prishtina, Vëllaznimi dhe New Basket.

Favorit për të kaluar në elitën e basketbollit që tash është duke u parë Vëllaznimi, ndërsa pas tyre llogaritë për Superligë po i bën New Basket.


TEAM OF THE SUPERCUP

TOP 5-shja e Superkupës (2021)

Superkupa e Kosovës

TOP 5-shja e Superkupës (2021)

08/09/21 @ 12:25

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Prizreni-16 - Trepça

Superkupa e Kosovës

Highlights nga ndeshja Prizreni-16 - Trepça

06/09/21 @ 00:04

SUPERKUPA

Arti Hajdari, MVP i Superkupës

Superkupa e Kosovës

Arti Hajdari, MVP i Superkupës

05/09/21 @ 20:12

SUPERKUPA

Historike! Prizreni-16 me trofeun e parë

Superkupa e Kosovës

Historike! Prizreni-16 me trofeun e parë

05/09/21 @ 18:53

SUPERKUPA

Ç3: Hajdari me 25p, Trepça rikthehet

Superkupa e Kosovës

Ç3: Hajdari me 25p, Trepça rikthehet

05/09/21 @ 18:19

SUPERKUPA

Prizreni thellon epërsinë, përfundon pjesa e parë

Superkupa e Kosovës

Prizreni thellon epërsinë, përfundon pjesa e parë

05/09/21 @ 17:45

SUPERKUPA

Ç1: Rezultati i ngushtë pas 10 minutave në finale

Superkupa e Kosovës

Ç1: Rezultati i ngushtë pas 10 minutave në finale

05/09/21 @ 17:20

SUPERKUPA

Pesëshet e para: Prizreni-16 - Trepça

Superkupa e Kosovës

Pesëshet e para: Prizreni-16 - Trepça

05/09/21 @ 16:45

FIBA

FIBA licencon 1 Komisioner dhe 4 Gjyqtarë nga FBK për periudhën 2021-2023

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

FIBA licencon 1 Komisioner dhe 4 Gjyqtarë nga FBK për periudhën 2021-2023

27/08/21 @ 20:35

VËLLAZNIMI

Vëllaznimi merr ish-trajnerin e Bashkimit

FBK Liga e Parë

Vëllaznimi merr ish-trajnerin e Bashkimit

23/08/21 @ 16:06

NEW BASKET

Drini Rexha vazhdon me New Basketin

FBK Liga e Parë

Drini Rexha vazhdon me New Basketin

10/08/21 @ 18:19

LIGA e PARË

New Basket përforcohet me kapitenin e Yllit

FBK Liga e Parë

New Basket përforcohet me kapitenin e Yllit

10/08/21 @ 16:57

KOMUNIKATA E KLUBIT

Vëllaznimi s’aplikon për WildCard, vazhdon në Ligën e Parë

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Vëllaznimi s’aplikon për WildCard, vazhdon në Ligën e Parë

10/08/21 @ 16:54

FBK

Vendimi i FBK-së, Vëllaznimi në Superligë?

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Vendimi i FBK-së, Vëllaznimi në Superligë?

03/08/21 @ 17:11

QENDRA PRIZRENASE

Idoll Pallushi përforcon NewBasketin

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/Transfere

Idoll Pallushi përforcon NewBasketin

27/07/21 @ 17:05

EKSKLUZIVE

Diamant Shabani në bisedime me ekipin prizrenas

FBK Liga e Parë/Transfere

Diamant Shabani në bisedime me ekipin prizrenas

17/07/21 @ 14:47

NEW BASKET

New Basket zyrtarizon përforcimin nga Ylli

FBK Liga e Parë

New Basket zyrtarizon përforcimin nga Ylli

07/07/21 @ 11:11

KAMPI NACIONAL

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/International

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

28/06/21 @ 15:11


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë