Të gjitha lajmet

LLAPI - TREPÇA '89

Fitore e thellë e Llapit, e dyta e sezonit

Foto: Shpend Ahmeti

Fitore e thellë e Llapit, e dyta e sezonit


10 November, 2020 @15:47

Vjen fitorja e dytë sezonale për Llapin.

Skuadra e drejtuar nga Tahir Batatina sot shënoi fitore me rezultat 5-0 (Edon Sadriu 19’ 44’, Muhamet Hyseni 43’, Elvis Prençi 64’, Adonis Aliu 88’) ndaj Trepçës ‘89, për ta kthyer pak pozitivitetin në kampin llapjan.

Llapi sot zhvilloi paraqitje fenomenale, e cila në fund u kurorëzua me plot 5 gola të shënuar dhe 3 pikë të arkëtuara.

TABELA AKTUALE

Edon Sadriu (2x), Muhamet Hyseni, Elvis Prençi dhe Adonis Aliu u futën në listën e golashënënuesve sot, kurse për mitrovicasit nuk pati as gol të nderit.

Me këtë fitore Llapi ngjitet në kuotën e 8 pikëve, kurse Trepça ‘89 pas 12 xhirove ka tubuar 14 pikë gjithsej.


MIQËSORE

Prishtina mposhtet në miqësore përballë ekipit rus

FFK Superliga

Prishtina mposhtet në miqësore përballë ekipit rus

26/01/21 @ 18:44

MIQËSORE

Formacioni zyrtar i Prishtinës ndaj Chayka

FFK Superliga

Formacioni zyrtar i Prishtinës ndaj Chayka

26/01/21 @ 14:20

MOTI NDËRPREN NDESHJEN

Bora ndërpren miqësoren Vëllaznimi-Besa

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Bora ndërpren miqësoren Vëllaznimi-Besa

26/01/21 @ 14:09

LLAPI

Llapi përfundon fazën përgatitore

FFK Superliga

Llapi përfundon fazën përgatitore

26/01/21 @ 11:57

MIQËSORE

Miqësorja e parë e Prishtinës, pas Superkupës

FFK Superliga

Miqësorja e parë e Prishtinës, pas Superkupës

26/01/21 @ 11:26

MIQËSORE

Miqësore: Arbëria - FC Minaj

FFK Superliga

Miqësore: Arbëria - FC Minaj

26/01/21 @ 09:20

BELEK, ANTALYA - PËRGATITORE

Coric mbron penalltinë, Llapi fiton ukrinasit

FFK Superliga

Coric mbron penalltinë, Llapi fiton ukrinasit

25/01/21 @ 20:15

NË TURQI

Ballkani mposhtë Vorsklën ukrainase në miqësore

FFK Superliga/International

Ballkani mposhtë Vorsklën ukrainase në miqësore

24/01/21 @ 17:13

REMZI EJUPI

Në Turqi fitoi futbolli kosovar, komplimente për Dritën

FFK Superliga

Në Turqi fitoi futbolli kosovar, komplimente për Dritën

23/01/21 @ 23:05

QËNDRIM ZYBA

Zyba: Të shënosh në ndeshjen ku fiton trofe ka rëndësi të madhe

FFK Superliga

Zyba: Të shënosh në ndeshjen ku fiton trofe ka rëndësi të madhe

23/01/21 @ 22:57


Të gjitha lajmet nga FFK Superliga