Të gjitha lajmet

KOSOVA - ISLANDA

Formacionet zyrtare: Kosova vs. Islanda

Formacionet zyrtare: Kosova vs. Islanda

24 March, 2017 @19:46

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet e skuadrave.

KOSOVA: Samir Ujkani, Fanol Përdedaj, Amir Rrahmani, Alban Pnishi, Benjamin Kololli, Hekuran Kryeziu, Herolind Shala, Valon Berisha, Atdhe Nuhiu, Milot Rashica, Besart Berisha.

ISLANDA:  Hannes Halldórsson (GK), Birkir Sævarsson, Ragnar Sigurdsson, Vidar Orn Kjartansson, Gylfi Sigurdsson, Kári Árnason, Aron Gunnarsson (C), Emil Hallfredsson, Arnór Ingvi Traustason, Björn Sigurdarsson, Ari Skulasson.

PAMJE EKSKLUZIVE

Super atmosferë nga ‘Dardanët’ në Shkodër

Foto direkt nga Shkodra (Borozani,com)

24 March, 2017 @18:44

Borozani.com vjen me foto në kohë reale nga qyteti i Shkodrës, aty ku Kosova sonte e pret Islandën. Tifogrupi zyrtar…

EKSKLUZIVE

Direkt nga Shkodra, ‘vikingët’ i urojnë fat Kosovës

Foto në kohë reale nga Shkodra. Tifozët e Islandës. (Borozani.com / D.SH)

24 March, 2017 @18:36

Pak orë para ndeshjes, në një takim në rrugët e Shkodrës, tifozët islandezë përmes Borozani.com i kanë dëshiruar fat përfaqësueses…

ITALI - SHQIPËRI

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë

24 March, 2017 @16:32

Në prag të ndeshjes ndaj Italisë, le të shohim se cili mund të jetë formcioni i mundshëm startues i Kombëtares…

PARA NDESHJES

Formacioni i mundshëm i Kosovës

24 March, 2017 @16:28

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, në konferencën e djeshme për shtyp tha se ka dilema në disa pozita,…

U21

Përfaqësuesja U21 e gatshme për debutim

24 March, 2017 @16:04

Përfaqësuesja e Kosovës U21 ka mbajtur sot seancën e fundit stërvitore para ndeshjes së nesërme kundër Irlandës në Dublin. Stërvitja…

ITAALB

“Prova” e ndeshjes Itali-Shqipëri

24 March, 2017 @15:51

Një ndeshje miqësore futbolli është luajtur sot ndërmjet përkrahësve të kombëtares shqiptare dhe asaj italian, kur kanë mbetur edhe pak…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018