Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

RAHOVEC

Fotis Takianos ndahet me KB Rahoveci, dihet zëvendësuesi

Foto: KBRahoveci/fb

Fotis Takianos ndahet me KB Rahoveci, dihet zëvendësuesi


11 October, 2021 @15:04

Skuadra e Rahovecit ka bërë të ditur para pak çastesh se ka ndërprerë marrëveshjen me trajnerin aktual të ekipit Fotis Takianos.

Pas një stinori jo mirë të filluar nga vreshtarët, Takianos dhe Rahoveci janë ndarë me marrëveshje, derisa skuadra ka bërë të ditur që detyrën e tij do ta vazhdojë zëvendësi i deritashëm i grekut, Illmen Bajra.

“Me marrëveshje të dyanshme, kemi ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin grek, Fotis Takianos. E falenderojmë për punën e bërë deri më tani dhe kontributin e dhënë, teksa i urojmë çdo ditë të mirë në jetë e karrierë. Zëvendësues i tij do të jetë ndihmësi aktual, Illmen Bajra. Me këto ndryshime, klubi synon të rikthehet në normalitet, pas rezultateve të fundit,” ka bërë të ditur njoftimi i fundit i klubit, ku është theksuar edhe “normaliteti” si dhe “rezultatet e fundit”.

Rahoveci pas pesë xhirove të para në Superligë ka arritur të shënojë një fitore të vetme dhe atë ndaj ekipit dukshëm më të dobët në elitë, Dritës.

Vreshtarët janë mposhtur nga të gjitha skuadrat tjera të Superligës në duelet e zhvilluara, derisa nuk janë takuar ende me Yllin dhe Trepçën.

Në renditjen tabelare, Rahoveci është i parafundit me bilans 1-4 dhe ka koshdallim prej minus 15 pikësh.


GJITHÇKA GATI

Pasnesër nis Superkupa mbarëkombëtare

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Pasnesër nis Superkupa mbarëkombëtare

11/10/21 @ 14:54

BILETAT

Prishtina e gatshme për të hapur sezonin në BIBL

Balkan League

Prishtina e gatshme për të hapur sezonin në BIBL

11/10/21 @ 14:51

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (V)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (V)

11/10/21 @ 11:58

ISH-TRAJNERI I BASHKIMIT

Furkan Saglik fillon me fitore në Superligën e Femrave në Turqi

FBK Liga e Femrave

Furkan Saglik fillon me fitore në Superligën e Femrave në Turqi

10/10/21 @ 22:35

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (I)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (I)

10/10/21 @ 22:06

GJITHÇKA GATI

Pasnesër nis Superkupa mbarëkombëtare

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Pasnesër nis Superkupa mbarëkombëtare

11/10/21 @ 14:54

LIGA UNIKE / SUPERKUPA

4 skuadra me traditë, në garë për trofeun e çmuar

Liga Unike

4 skuadra me traditë, në garë për trofeun e çmuar

08/10/21 @ 16:24

ORARI DHE DUELET

Orari i ndeshjeve të Superkupës Mbarëkombëtare

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Orari i ndeshjeve të Superkupës Mbarëkombëtare

06/10/21 @ 15:56

PARA FILLIMIT TË STINORIT

Liga Unike: Caktohet data e shortit dhe inspektimi

Liga Unike/FBK Superliga/FBK Liga e Femrave/Shqipëria/International/Liga tjera

Liga Unike: Caktohet data e shortit dhe inspektimi

23/09/21 @ 14:27

KARAGAÇ

Stephen Maxwell zyrtarizohet si lojtar i ri i KB Peja

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Stephen Maxwell zyrtarizohet si lojtar i ri i KB Peja

20/09/21 @ 16:06

KARAGAÇ

Largohet Shoshi, Peja zyrtarizon zëvendësimin

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/International/Transfere

Largohet Shoshi, Peja zyrtarizon zëvendësimin

13/09/21 @ 18:11

DURRËS

Teuta vazhdon me Pelissierin në ekip

Liga Unike/Shqipëria/Liga tjera/Transfere

Teuta vazhdon me Pelissierin në ekip

04/09/21 @ 17:12

TIRANË

FSHB zgjedh kryetarin për mandat 4-vjeçar

Liga Unike/Shqipëria/Liga tjera

FSHB zgjedh kryetarin për mandat 4-vjeçar

04/09/21 @ 15:41

DURRËS

Teuta emëron trajnerin e ri

Liga Unike/International

Teuta emëron trajnerin e ri

23/08/21 @ 21:56

KARAGAÇ

KB Peja, më e ngarkuara në 2021/22

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League

KB Peja, më e ngarkuara në 2021/22

18/08/21 @ 13:16


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike