Të gjitha lajmet

ISLANDA - FRANCA

Franca afër kualifikimit

Franca afër kualifikimit

11 October, 2019 @23:18

Njëra ndër kundërshtaret e Shqipërisë, Franca, duke e mposhtur Islandën me rezultat 0-1, i është afruar një hap më shumë kualifikimit në EURO 2020.

Goli i Francës erdhi në minutën e 66’ nga penalltia, nga e cila nuk gaboi sulmuesi Olivier Giroud.

Ndeshja tjetër e Grupit H në mes të Andorrës dhe Moldavisë, përfundoi me rezultat 1-0 në favor të Andorrës.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Pas 7 ndeshjeve të zhvilluara, Franca me 18 pikë të grumbulluara gjendet në pozitën e dytë të Grupit H, kurse Islanda në pozitën e tretë me 12 pikë.

Franca më 14 tetor e pret Turqinë, kurse Islanda Andorrën.

ÇEKIA - ANGLIA

Na zhgënjen Anglia, mposhtet në Pragë

Foto: England Official Account

11 October, 2019 @22:48

Lajm jo i mirë për Kosovën vjen nga ndeshja në Pragë. Përkundër që shënoi e para, Anglia u mposht 2-1…

TURQIA - SHQIPËRIA

Dorëzohemi në fund, ia “falim” fitoren Turqisë

Foto: D.SH / TOPSPORTI

11 October, 2019 @22:43

Në takimin e luajtur sonte në Stamboll, Shqipëria është mposhtur në çastet e fundit të ndeshjes nga Turqia, 1-0. Me…

TURQIA - SHQIPËRIA

Turqia vs. Shqipëria, mbyllet pjesa e parë

TOPSPORTI / D.SH

11 October, 2019 @21:37

Pa gola është mbyllur pjesa e parë mes Turqisë dhe Shqipërisë në Stamboll. Një ndeshje shumë e tensionuar, me shumë…

NGA KONFERENCA

Hasani: Nuk është me rëndësi minutazhi im, por skuadra

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

11 October, 2019 @20:57

Golashënuesi i vetëm në ndeshjen kundër Gjibraltarit, Florent Hasani, në konferencën e fundit për shtyp ka thënë se nuk është…

NGA KONFERENCA

Valon Berisha: Ndeshja më e rëndësishme për Kosovën

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

11 October, 2019 @20:41

Njëri ndër lojtarët më të mirë të përfaqësueses së Kosovës, Valon Berisha, në konferencën e fundit për shtyp ka thënë…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020