Të gjitha lajmet

BELGJIKE

Genk rikthen Zhegrovën, pa vazhduar kontratën

Genk rikthen Zhegrovën, pa vazhduar kontratën

11 September, 2020 @15:22

Skuadra e Genkut në Belgjikë, ka bërë të ditur edhe zyrtarisht sot se mesfushori ofanziv këmbëshpejtë i Kosovës, Edon Zhegrova, i është kthyer ekipit.

Zhegrova pas një viti e gjysmë të kaluar si huazim te ekipi i Baselit në Zvicër i kthehet Genkut, ndërsa marrëveshje për transfer definitiv të lojtarit nuk është arritur ende, pasi që kosovari ka kontratë valide me klubin deri në verën e ardhshme.

Futbollisti 21-vjeçar aktualisht është i lënduar dhe do të stërvitet individualisht, ka bërë të ditur Genk, derisa të bëhet plotësisht i gatshëm për ekipin e parë.

ANALIZA E FFK-se

KE i FFK-së analizoi paraqitjen e Kosovës në Ligë të Kombeve

Foto: FFK

9 September, 2020 @12:14

Përmes një komunikate për media të lëshuar mbrëmë, Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se Komiteti…

LIGA C4

Gabimi fatal ndëshkon, vetëm humbje në “Air Albania”

Foto: FSHF

7 September, 2020 @22:43

Kuqezinjtë janë befasur keq në “Air Albania”, ku ende nuk kanë arritur të shënojnë fitore në ndeshje zyrtare. Lituania,…

LA GAZZETTA DELLO SPORT

Bomba, bukë e qepë: Lewandowski i Kosovës që realizon ëndrrën te Lazio

TOPSPORTI/ D. S./ Arkiv

7 September, 2020 @12:58

Në moshën 6 vjeçare sulmuesi i ri i Lazios ka lëshuar vendin e tij për shkak të luftës me nënën…

PAS NDESHJES

Bernard Berisha: Mos më ftoni nëse mendoni se i kam bërë atë gjest trajnerit

6 September, 2020 @23:55

Golashënuesi i vetëm i Kosovës në përballjen ndaj Greqisë, Bernard Berisha, bëri një gjest josportiv pas golit të shënuar, duke…

NGA KONFERENCA

Challandes: Gabimet e panevojshme dhe situata na sollën këtu

6 September, 2020 @23:49

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, pas humbjes së parë në Grupin 3 të Ligës C të Kombeve ndaj Greqisë ka…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja