Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUPA E KOSOVËS: GJILANI - KEK-u

Gjilani me 5-she kalon në 1/8 e finales

FOTO / Gjilani

Gjilani me 5-she kalon në 1/8 e finales


15 December, 2020 @14:55

Skuadra e Gjilanit, duke e mposhtur KEK-un me rezultat 5-0, u kualifikua në 1/8 e finales në Kupën e Kosovës.

Kjo ishte ndeshja debutuese e Bybyl Sokolit si kryetrajner i Gjilanit.

Pjesa e parë u mbyll 2-0 me golat e Darko Nikaçit dhe Muhamed Useinit.

Në pjesën e dytë, Nikaç shënoi golin e dytë personal, ndërsa të tretin për skuadrën.

Goli i katërt erdhi nga Fiton Hajdari, kurse rezultatin e vulosi Tomislav Busiç.

SKEMA E KUPËS SË KOSOVËS

Gjilani kundërshtarin në 1/8 e finales do ta mësojë pas shortit.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga