Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GAME 1: PRISHTINA E RE - NEW BASKET

Heroi Haxhosaj, Prishtina e Re kap avantazhin

Heroi Haxhosaj, Prishtina e Re kap avantazhin


5 April, 2022 @21:37

Prishtina e Re me shënimin në sekondat e fundit të Dion Haxhosajt, e mposhti New Basketin me rezultat 72-71 në kuadër të ndeshjes së parë të Play Offit në Ligën e Parë.

New Basketi ishte në epërsi 9 sekonda para përfundimit të ndeshjes 69-71, derisa 5 sekonda para përfundimit të ndeshjes Dion Haxhosaj shënojë nga vija e treshit dhe ia solli fitoren skuadrës Prishtina e Re.

Haxhosaj shkëlqeu në këtë ndeshje me 41 pikë e 25 kërcime, kurse u ndihmua edhe nga Arbër Sinani me 16 pikë. Këta dy lojtarë ishin të vetmit me pikë dyshifrore te Prishtina e Re.

Te New Basketi u veçuan Jordan Robinson me 32 pikë dhe Visar Ejupi me 17 pikë.

SKEMA E PLAY OFFIT

Prishtina e Re kaloi 1-0 në epërsi në seri. New Basketit i nevojitet fitorja në ndeshjen e dytë për ta vazhduar serinë.


MPOSHTET PRISHTINA

Hapoel Elion kualifikohet duke mposhtur Prishtinën

Balkan League

Hapoel Elion kualifikohet duke mposhtur Prishtinën

05/04/22 @ 20:12

TRANSMETIMI

LIVESTREAM: Hapoel Nufar Energy Galil Elion - Sigal Prishtina

Balkan League

LIVESTREAM: Hapoel Nufar Energy Galil Elion - Sigal Prishtina

05/04/22 @ 18:15

DENIMET

Treshja e referëve të ndeshjes Prishtina-Ylli, dënohen nga KG

FBK Superliga

Treshja e referëve të ndeshjes Prishtina-Ylli, dënohen nga KG

05/04/22 @ 16:29

KOMISIONI I GARAVE

Në total, mbi 2 mijë e 500 euro dënime për Prishtinën

FBK Superliga

Në total, mbi 2 mijë e 500 euro dënime për Prishtinën

05/04/22 @ 16:04

PENZA APO BASHKIMI?

Dueli vendimtar që sjell biletën për finale

FBK Liga e Femrave

Dueli vendimtar që sjell biletën për finale

05/04/22 @ 12:25

GAME 1: VËLLAZNIMI - VUSHTRRIA

Vëllaznimi i pakapshëm edhe në Play Off

FBK Liga e Parë

Vëllaznimi i pakapshëm edhe në Play Off

05/04/22 @ 22:18

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (XVIII)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (XVIII)

02/04/22 @ 12:58

AS PRISHTINA - DUKAGJINI

AS Prishtina shpëton nga Play Outi

FBK Liga e Parë

AS Prishtina shpëton nga Play Outi

02/04/22 @ 00:10

LIGA e PARË / PLAY OFF

Caktohen duelet e Play Offit në Ligën e Parë

FBK Liga e Parë

Caktohen duelet e Play Offit në Ligën e Parë

01/04/22 @ 23:42

ISTOGU - NEW BASKET

Istogu fiton, por mbetet jashtë Play Offit

FBK Liga e Parë

Istogu fiton, por mbetet jashtë Play Offit

01/04/22 @ 22:56

LIGA e PARË

Super ndeshje, bileta e fundit për Play Off caktohet në fund

FBK Liga e Parë

Super ndeshje, bileta e fundit për Play Off caktohet në fund

01/04/22 @ 22:36

FERONIKELI - VËLLAZNIMI

Pa humbje mbyllet stinori i rregullt

FBK Liga e Parë

Pa humbje mbyllet stinori i rregullt

30/03/22 @ 22:43

BOREA - PRISHTINA E RE

Prishtina e Re përfundon stinorin e rregullt në pozitën e dytë

FBK Liga e Parë

Prishtina e Re përfundon stinorin e rregullt në pozitën e dytë

30/03/22 @ 18:46

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (XVII)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (XVII)

26/03/22 @ 10:40

PRISHTINA E RE - FERONIKELI

Prishtina e Re nuk gabon, siguron Play Offin

FBK Liga e Parë

Prishtina e Re nuk gabon, siguron Play Offin

26/03/22 @ 00:04


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë