Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

HUNGARIA-POLONIA

Hungaria mposht Poloninë, për të shuar gjasat e Kosovës

Foto: fiba.basketball

Hungaria mposht Poloninë, për të shuar gjasat e Kosovës


26 February, 2018 @21:45

Në duelin tjetër të Grupit C kualifikues për Botëror, ku bën pjesë Kosova, Hungaria pak më parë ka mposhtur Poloninë për të shënuar fitoren e dytë në këtë grup dhe në një mënyrë për të shuar gjasat e Kosovës për kualifikim në fazën e radhës drejt Botërorit, Kina 2019.

Hungaria, që nuk kishte ndihmën e lojtarit më të mirë të tyre, Adam Hanga, ka mposhtur Poloninë, 64-57, pas një loje të mirë në çerekun e tretë.

Polakët, edhepse në çerekun e fundit ndalën hungarezët në tetë pikë, nuk arritën të shënojnë më shumë se 13 sosh për të vazhduar me fitore dhe kështu regjistruan humbjen e dytë në Grupin C.

SHIKO: TABELA AKTUALE E GRUPEVE KUALIFIKUESE

Zoltan Perl dhe Darrin Govens kanë treguar performancë të lartë për Hungarinë në këtë përballje. Perl ka shënuar 16 pikë, 3 asistime e 4 kërcime, derisa Govens i natyralizuar ka shtuar 15 pikë, 2 kërcime e 2 topa të vjedhur në fitore.

Te Polonia, 20 pikët e Marcel Ponitkas nuk kanë dalë të bollshme për të shkuar te fitorja e radhës për ekipin.

Zoltan Perl, Hungary

Fitorja e Hungarisë ndaj Polonisë tashmë shuajnë thuajse tërësisht gjasat e Kosovës për kualifikim në fazën e radhës për Kina 2019, pasi që përveç që duhet mposhtur Hungarinë dhe Poloninë në qershor, duhet të ketë edhe koshadallim më të mirë - që shikuar nga ndeshjet e këtij muaji - duket e pamundur.

Pas ndeshjeve të muajit shkurt, Lituania me fitoren e sotme ndaj Kosovës dhe humbjen e Polonisë ka garantuar fazën e radhës me bilanc 4-0, dy ndeshje pa përfunduar faza grupore.

Ndërsa Polonia e Hungaria me bilanc 2-2, janë gati në fazën tjetër, pasi që tashmë vetëm duhet të kujdesen për të mos u mposhtur thellë në përballjet e fundit.

SHIKO: DUELET E FUNDIT NË GRUP


ERGIN GROSHA

Bashkimi zyrtarizon edhe Groshën

FBK Superliga/Transfere

Bashkimi zyrtarizon edhe Groshën

26/02/18 @ 21:41

LITUANIA - KOSOVA

Highlights: Lituania - Kosova

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Kina 2019

Highlights: Lituania - Kosova

26/02/18 @ 21:04

DRAGAN RADOVIC

Para Final 8, Bashkimi kthen ish-trajnerin

FBK Superliga/Transfere

Para Final 8, Bashkimi kthen ish-trajnerin

26/02/18 @ 20:57

LITUANIA-KOSOVA

Humbja më e thellë

Përfaqësuesja/Kina 2019

Humbja më e thellë

26/02/18 @ 19:44

PJESA E PARË

Epërsi e Lituanisë pas 20 minutave

FBK Superliga/Kina 2019

Epërsi e Lituanisë pas 20 minutave

26/02/18 @ 19:17

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Lituania - Kosova

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Kina 2019

Pesëshet e para: Lituania - Kosova

26/02/18 @ 18:12

PARA NDESHJES

Sonte, Lituania - Kosova

Përfaqësuesja/Kina 2019

Sonte, Lituania - Kosova

26/02/18 @ 12:54

SFERA-VUSHTRRIA

Pas vazhdimeve, arrijnë fitoren e parë të stinorit

FBK Liga e Femrave

Pas vazhdimeve, arrijnë fitoren e parë të stinorit

26/02/18 @ 11:10

FINAL EIGHT 2018

Të mërkurën nis Final8 i Kupës së Kosovës

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Të mërkurën nis Final8 i Kupës së Kosovës

26/02/18 @ 10:49

NUGGEST - ROCKETS

E 12-ta për Houstonin

NBA

E 12-ta për Houstonin

26/02/18 @ 10:16

REPREZENTACIONI

Kosova me ngritje të madhe në FIBA renditje

Përfaqësuesja/Kina 2019

Kosova me ngritje të madhe në FIBA renditje

19/09/19 @ 12:38

KINA 2019

Spanja shpallet kampione e Botës!

International/Kina 2019

Spanja shpallet kampione e Botës!

15/09/19 @ 19:22

FRANCA - AUSTRALIA

Rikthim në pjesën e dytë, Franca e bronztë

Kina 2019

Rikthim në pjesën e dytë, Franca e bronztë

15/09/19 @ 11:54

ARGJENTINA - FRANCA

Argjentina gjunjëzon Francën, në finale me Spanjën

Kina 2019

Argjentina gjunjëzon Francën, në finale me Spanjën

13/09/19 @ 16:15

SPANJA - AUSTRALIA

Pas 2 vazhdimeve, Spanja në finale

Kina 2019

Pas 2 vazhdimeve, Spanja në finale

13/09/19 @ 12:35

GJYSMËFINALET

Kur luhen gjysmëfinalet e Botërorit Kina 2019

Kina 2019

Kur luhen gjysmëfinalet e Botërorit Kina 2019

12/09/19 @ 23:09

SERBIA - SHBA

Erdhën si favorit, mbetën jashtë TOP 5-shes

Kina 2019

Erdhën si favorit, mbetën jashtë TOP 5-shes

12/09/19 @ 15:33

AUSTRALIA - ÇEKIA

Historike, “kengurët” në gjysmëfinale

Kina 2019

Historike, “kengurët” në gjysmëfinale

11/09/19 @ 16:42

SHBA - FRANCA

Përfundon dominimi i SHBA-së, Franca në gjysmëfinale

Kina 2019

Përfundon dominimi i SHBA-së, Franca në gjysmëfinale

11/09/19 @ 15:07

KINA 2019

Gjysmëfinalistja e dytë, Spanja

Kina 2019

Gjysmëfinalistja e dytë, Spanja

10/09/19 @ 16:53


 
Të gjitha lajmet nga Kina 2019