Të gjitha lajmet

JAREN SINA

Ish reprezentuesi i Kosovës te Astoria polake

Ish reprezentuesi i Kosovës te Astoria polake

15 January, 2020 @0:02

Playmakeri i dikurshëm i reprezentacionit të Kosovës, që nuk po ftohet më nga selektori, Jaren Sina, është bërë anëtar i ri i ekipit polak të basketbollit Enea Astoria.

Sina 25 vjeç në stinorin e kaluar ka qenë lojtar i ekipit austriak Raiffeisen Flyers Wels, ku ka pasur mesatare prej 11.1 pikëve për ndeshje, 2 kërcimeve dhe 2.9 asistimeve.

Enea Astoria, që garon në elitën e basketbollit polak ka bilans aktual prej 6 fitoresh e 10 humbjesh, derisa lider i ligës është Stelmet Enea me bilans 14-2.

WATCH LIVE

Shiko drejtpërdrejtë Portugalia-Shqipëria

20 February, 2020 @19:55

Në vegëzën mëposhtë mund të shihni përmes YouTube kanalit drejtpërdrejtë ndeshjen parakualifikuese për Botërorin 2023, Portugalia - Shqipëria.

Ç1: PORTUGALIA - SHQIPËRIA

Shqipëria në epërsi pas çerekut të parë

20 February, 2020 @19:52

Kuqezinjtë kanë kryer çerekun e parë të ndeshjes së parë parakualifikuese të tyre për Botërorin 2023 në epërsi. Me…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet e para: Portugalia-Shqipëria

20 February, 2020 @19:35

Pak para fillimit të ndeshjes, këto janë pesëshet e para në përballjen parakualifikuese për Botërorin 2023, ndërmjet Portugalisë dhe Shqipërisë.…

LISTA PËRFUNDIMTARE E KOSOVËS

Cilët lojtarë mbushën syrin e Marmarinos?! Kush mbeti jashtë listës përfundimtare?

Fotot: FBK/fb

19 February, 2020 @17:46

Selektori i ri i Kosovës, Christos Marmarinos, ka bërë përzgjedhjen e tij për listën përfundimtare të basketbollistëve të regjistruar për…

DUELET PARAKUALIFIKUESE

Terminet e stërvitjeve të Kosovës, nesër grumbullimi i parë

Foto: FBK

16 February, 2020 @16:35

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll do të bëj grumbullimin e parë të saj për këtë vit nesër, ku për herë…

Të gjitha lajmet nga International