Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BERNARD CHALLANDES

Kompaktësi! Tejet i lumtur me fitore

Foto: FFK

Kompaktësi! Tejet i lumtur me fitore


2 September, 2021 @20:39

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, në konferencën për shtyp pas fitores së parë të Kosovës në kualifikime për Botëror, ndaj Gjeorgjisë ka thënë se është tejet i lumtur me fitoren e Dardanëve.

“Siç kam thënë para ndeshjes, Kosova dhe Gjeorgjia janë afër njëra-tjetrës si skuadra. Në lojë kemi pasur dy skuadra që kanë treguar lojë të mirë dhe jo të mirë në periudha të ndryshme. Por, në fund, jam tejet i lumtur me fitoren e arritur,” ka qenë komenti i parë i Challandes në konferencë për shtyp, pas fitores së Kosovës 0-1 ndaj Gjeorgjisë.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA AKTUALE

“Përndryshe dëshiroj ta uroj Gjeorgjinë, sepse ka treguar se është kundërshtar shumë i fortë dhe ka treguar lojë të mirë,” ka shtuar Challandes.

“Sa i përket lojës lufta një me një ka qenë vendimtare në shumë raste. Kemi treguar kompaktësi, kompaktësi të lartë dhe kështu arritëm te fitorja,” ka thënë zvicerani.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA AKTUALE

Më pas ai u pyet si u prit në Gjeorgji duke ditur se ky vend nuk ka pranuar Kosovën si shtet.

“Unë punoj për Kosovën dhe i respektoj të gjithë. Nuk ka pasur asnjë incident, gjithçka ka shkuar mirë. Nuk komentoj për politikë dhe jam shumë i lumtur që mirrem me futboll. Ajo që mund të them është se jemi respektuar nga të gjithë këtu. Me rëndësi është kjo,” është përgjigjur ai.


PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Gjeorgjia-Kosova

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Gjeorgjia-Kosova

02/09/21 @ 19:59

GJEORGJIA - KOSOVA

Fitore historike, Kosova merr pikët e plota në Gjeorgji

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Fitore historike, Kosova merr pikët e plota në Gjeorgji

02/09/21 @ 19:55

11-SHET STARTUESE

Polonia-Shqipëria, formacionet startuese

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Polonia-Shqipëria, formacionet startuese

02/09/21 @ 18:39

FENERBAHÇE

Mërgim Berisha te Fenerbahçe

International/Sportistë shqiptarë në botë

Mërgim Berisha te Fenerbahçe

02/09/21 @ 18:26

PËRGATITORE

Kosova U21 barazon ndaj Dritës

FFK Superliga/Përfaqësuesja

Kosova U21 barazon ndaj Dritës

02/09/21 @ 18:24

11-SHET STARTUESE

Gjeorgjia-Kosova, formacionet startuese

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Gjeorgjia-Kosova, formacionet startuese

02/09/21 @ 16:36

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Gjeorgjia-Kosova

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Gjeorgjia-Kosova

02/09/21 @ 19:59

GJEORGJIA - KOSOVA

Fitore historike, Kosova merr pikët e plota në Gjeorgji

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Fitore historike, Kosova merr pikët e plota në Gjeorgji

02/09/21 @ 19:55

11-SHET STARTUESE

Polonia-Shqipëria, formacionet startuese

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Polonia-Shqipëria, formacionet startuese

02/09/21 @ 18:39

11-SHET STARTUESE

Gjeorgjia-Kosova, formacionet startuese

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Gjeorgjia-Kosova, formacionet startuese

02/09/21 @ 16:36

LIMITI I KARTONËVE

3 lojtarë rrezikojnë Greqinë me kartonë!

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

3 lojtarë rrezikojnë Greqinë me kartonë!

02/09/21 @ 16:18

MESAZHI

Bernard Berisha me mesazh për bashkëlojtarët

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Bernard Berisha me mesazh për bashkëlojtarët

02/09/21 @ 16:06

ZVICRA 2-1 GREQIA

Rivali i Kosovës mposhtet në Basel

Kualifikimet për Botëror/International/Sportistë shqiptarë në botë

Rivali i Kosovës mposhtet në Basel

02/09/21 @ 00:08

PORTUGALIA 2-1 IRLANDA

I pabesueshëm! Cristiano historik përmbys për fitore

Kualifikimet për Botëror

I pabesueshëm! Cristiano historik përmbys për fitore

01/09/21 @ 23:04

ZVICRA

Granit Xhaka pozitiv në COVID-19

Kualifikimet për Botëror

Granit Xhaka pozitiv në COVID-19

01/09/21 @ 22:04

KAZAKISTANI - UKRAINA

Supergoli i Yaremchuk s’mjafton

Kualifikimet për Botëror

Supergoli i Yaremchuk s’mjafton

01/09/21 @ 21:45


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror