Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GJAKOVË

Koshi e Tanushi te Vëllaznimi në sezonin e ri

Koshi e Tanushi te Vëllaznimi në sezonin e ri


9 September, 2021 @12:59

Basketbollistët gjakovarë, Atik Koshi dhe Bleonis Tanushi, do të mbrojnë ngjyrat e ekipit të qytetit të tyre në edicionin 2021/22.

Koshi dhe Tanushi janë zyrtarizuar në paraditen e sotme te KB Vëllaznimi për sezonin e ri, përmes një postimi të lëshuar nga klubi në llogarinë e skuadrës në Facebook.

Atiku 22-vjeç është 189 centimetra i gjatë dhe luan në pozitën e organizatorit të lojës, ndërsa në sezonin e kaluar ka pasur mesatare prej 3.3 pikëve për ndeshje në 13 minuta sa ka pasur mesataren në lojë për kuqezinjtë.

DUELET E XHIROS SË PARË NË LIGË TË PARË

Në anën tjetër, Tanushi që ka pasur mesatare prej 5-minutash në Superligë në sezonin e kaluar te gjakovarët për aq sa ka qenë aty, ka bërë 1 asistim dhe 0.5 kërcime për ndeshje.

Dyshja pritet t’i ndihmojë mjaft Vëllaznimit, që pritet të jetë ekipi më favorit për rikthim të shpejtë në Superligë, pasi që në stinorin e kaluar ranë nga elita e basketbollit përkundër organizimit dhe ndeshjeve të mira të treguara.


FBK

FBK shpall konkurs për Wild Card për Ligën e Femrave

FBK Liga e Femrave

FBK shpall konkurs për Wild Card për Ligën e Femrave

08/09/21 @ 21:49

NGA FEDERATA

Afat kalimtar vetëm për Ligën e Parë

FBK Liga e Parë/Transfere

Afat kalimtar vetëm për Ligën e Parë

08/09/21 @ 16:31

TEAM OF THE SUPERCUP

TOP 5-shja e Superkupës (2021)

Superkupa e Kosovës

TOP 5-shja e Superkupës (2021)

08/09/21 @ 12:25

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Prizreni-16 - Trepça

Superkupa e Kosovës

Highlights nga ndeshja Prizreni-16 - Trepça

06/09/21 @ 00:04

SUPERKUPA

Arti Hajdari, MVP i Superkupës

Superkupa e Kosovës

Arti Hajdari, MVP i Superkupës

05/09/21 @ 20:12

SUPERKUPA

Historike! Prizreni-16 me trofeun e parë

Superkupa e Kosovës

Historike! Prizreni-16 me trofeun e parë

05/09/21 @ 18:53

TRANSFERET TE LIGA E PARË!

Liga e Parë e meshkujve - të gjitha përforcimet e afatit kalimtar

FBK Liga e Parë/Transfere

Liga e Parë e meshkujve - të gjitha përforcimet e afatit kalimtar

16/08/23 @ 11:40

VAZHDOJNË

Erhan Sholla mbetet te KB Vushtrria

FBK Liga e Parë/Transfere

Erhan Sholla mbetet te KB Vushtrria

26/07/23 @ 15:59

NJOFTIMI I VUSHTRRIASVE: KËRKOJNË SUPERLIGËN!

KB Vushtrria synon Superligën!

FBK Liga e Parë

KB Vushtrria synon Superligën!

18/07/23 @ 12:20

3 PËRFORCIME

Bora shton përvojë dhe rini në ekip!

FBK Liga e Parë/Transfere

Bora shton përvojë dhe rini në ekip!

05/07/23 @ 22:19

VRESHTARËT DALIN ME REAGIM

KB Rahoveci reagon ndaj lojtarëve, tregon dëshmitë për paga

FBK Liga e Parë/Transfere

KB Rahoveci reagon ndaj lojtarëve, tregon dëshmitë për paga

02/07/23 @ 21:45

KB RAHOVECI NUK I KA PAGUAR DISA LOJTARË!

Bordi i KB Rahovecit dorëhiqet, lojtarët ankohen për paga!

FBK Liga e Parë/International

Bordi i KB Rahovecit dorëhiqet, lojtarët ankohen për paga!

02/07/23 @ 20:00

NIS KONSOLIDIMI I EKIPIT PËR 2023/24

KB Bora nis kompletimin e ekipit për stinorin e radhës

FBK Liga e Parë/Transfere

KB Bora nis kompletimin e ekipit për stinorin e radhës

29/06/23 @ 13:42

PRIZRENI SIGURON SUPERLIGËN 23/24

Prizreni me 2-0 fiton PlayOutin dhe siguron Superligën 23/24

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Prizreni me 2-0 fiton PlayOutin dhe siguron Superligën 23/24

09/04/23 @ 00:22

TRIUMF I MADH, QË POTHUAJ SIGURON SUPERLIGËN

Pa asnjë ndërrim! Prizreni merr epërsinë 1-0 në PlayOut

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Pa asnjë ndërrim! Prizreni merr epërsinë 1-0 në PlayOut

05/04/23 @ 21:57

PARA ÇEREKUT TË FUNDIT

Prizreni thellon epërsinë, pranë fitores

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Prizreni thellon epërsinë, pranë fitores

05/04/23 @ 21:39


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë