Të gjitha lajmet

KOSOVË - ÇEKI

Kosovë vs. Çeki drejtohet nga gjyqtari holandez

Kosovë vs. Çeki drejtohet nga gjyqtari holandez

6 September, 2019 @10:30

Danny Makkelie është holandezi që do ta drejtojë ndeshjen mes Kosovës dhe Çekisë, ndeshje e vlefshme për kualifikim drejt EURO2020.

Ndihmësit e Makkelies në fushë do të jenë Mario Diks dhe Hessel Steegstra, kurse gjyqtar i katërt do të jetë Kevin Blom, të gjithë holandezë.

EURO 2020 - KUALIFIKIMET

Siç dihet, kjo ndeshje luhet nesër (7 shtator) me fillim nga ora 15:00 në “Fadil Vokrri” të Prishtinës.

KOSOVË - ÇEKI

Kosovë vs. Çeki, orari i konferencave dhe stërvitjeve

TOPSPORTI / A.P

6 September, 2019 @10:24

Kur jemi një ditë para ndeshjes, Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar për orarin e konferencave të të dy…

ZVICRA

Xhaka s’e ka problem, ia jep shiritin Shaqirit

6 September, 2019 @10:15

Pasi e kuptoi që kapiten për ndeshjet e shtatorit ndaj Irlandës dhe Gjibraltarit do të jetë Granit Xhaka dhe jo…

PLANI I EDY REJAS NDAJ FRANCËS

Reja do të provojë një 11-she ndryshe ndaj kampionit botëror

Foto: FSHF

6 September, 2019 @0:20

Selektori italian i Shqipërisë, Edy Reja, pasi që ka arritur në Francë, është duke përgatitur një formacion me 11-she të…

NË NDESHJEN E RADHËS

Ish ylli i Kosovës, pensionohet në ndeshje ndaj Çekisë

5 September, 2019 @21:08

Tashmë ka vendosur. Pas ndihmës së madhe që i dha Kosovës në kohën kur ishte më së vështiri, tash 33…

NGA KONFERENCA

Florent Hasani: Jam i gatshëm për të mbuluar mungesat

Foto: FFK

5 September, 2019 @21:04

Njëri ndër futbollistët e Kosovës që së fundi ka dalë nga Superliga e Kosovës dhe tash po bën karrierë të…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020