Të gjitha lajmet

KOSOVA-ESTONIA

Kualifikim historik!

Foto: Xh. Rexha

Kualifikim historik!

19 August, 2017 @22:05

Kosova
Estonia
Kosova 75 : 69 Estonia
Dardan BERISHA 28 pikë J. Joessar 13 pikë

Pallati i Rinisë dhe Sporteve, Prishtinë
Kualifikim historik!
Kualifikim historik!
Kualifikim historik!
Kualifikim historik!
Kualifikim historik!

Kosova ka shënuar fitore ndaj Estonisë me mund të madh sonte për të siguruar kualifikimin e parë në fazën e dytë për Kupën e Botës Kina 2019.

Duke e mposhtur Estoninë, 75-69, me trepikëshin e Erjon Kastratit në fund dhe shënimet e Scott Bamforthit nga gjuajtjet e lira, Kosova ka shënuar fitoren e dytë në grup, për të kaluar tutje.

TABELA AKTUALE

Dardan Berisha ka qenë më efikasi te Kosova me 28 pikë të shënuara, derisa Kastrati ka shënuar 13 të tjera në fitore.

Me këtë fitore, Kosova ka arritur të dalë e dyta nga Grupi C për të shkuar tutje, në fazën kualifikuese për Botëror, ku do të bashkangjiten përfaqësueset e mëdha europiane.



PJESA E PARË

Estonia në epërsi pas pjesës parë

19 August, 2017 @21:02

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes vendimtare parakualifikuese për Kupën e Botës, Kina 2019, derisa Estonia ka epërsi 3…

STARTUESIT

5-shet e para: Kosova-Estonia

19 August, 2017 @20:08

Përballja vendimtare për Kosovën sonte ndaj Estonisë. Kosova nis me këtë pesëshe: Kastrati, Berisha, Bamforth, Sina, Morina Ndërsa Estonia…

TRANSMETIMI

Livestream: Kosova - Estonia

19 August, 2017 @20:02

Ndeshjen Kosova - Estonia mund ta shikoni te linku i mëposhtëm:

BASTORET

Kosova favorite ndaj Estonisë, thonë bastoret

Foto: fiba.com

19 August, 2017 @14:53

Sipas bastoreve sportive të ndryshme, Kosova është favorite për fitore në ndeshjen e sontme ndaj Estonisë. Bastoret i japin…

MEDIAT ESTONEZE

Greenberg: Kujdes te këta 3 lojtarë

19 August, 2017 @14:42

Trajneri i përfaqësueses së Kosovës në basketboll, Brad Greenberg, në një prononcim për medait estoneze ka thënë se lojtarët e…

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Asistuesit më të mirë te Peja në 2016/17

BOROZANI/ Arian Paçarizi

19 August, 2017 @10:46

Stinorin që e lëmë pas, skuadra e Pejës, më shumë u ballafaqua me probleme brenda në skuadër se sa me…

EURO U-16/ DIV B

Kosova U16 ra në pjesën e dytë, Zvicra fitoi

19 August, 2017 @9:48

Përfaqësuesja U-16 e Kosovës të premten ka pësuar humbje nga Zvicra me rezultat 71:65 (17:20, 9:15, 20:14, 25:16).  në…

SELEKTORI BESON

Greenberg: Me guxim dhe disiplinë ndaj Estonisë

19 August, 2017 @9:26

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, ka bërë të ditur se ekipi i Kosovës është gati për përballjen vendimtare, që është…

EURO U-16/ DIV B

Kosova U16 kalon lehtë Norvegjinë U16

17 August, 2017 @19:06

Basketbollistët shpresa të Kosovës, kanë arritur të shënojnë fitore të lehtë ndaj rivalëve të sotëm në Europianin e Divizionit B…

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Asistuesit më të mirë te Bashkimi në 2016/17

BOROZANI/ Arian Paçarizi

17 August, 2017 @8:13

Skuadra prizrenase Bashkimi, stinorin që e lëmë pas e përfundoi si nënkampion, derisa në finale u mposhtën nga Sigal Prishtina…

VEDRAN BOSNIC

Ish-ylli i Bashkimit e Pejës, në krye të Bosnjës

12 November, 2018 @16:47

Njëri ndër lojtarët që ka lënë gjurmë në basketbollin kosovar, Vedran Bosnic, është emëruar si trajner i përfaqësueses së Bosnjës. …

QUALIFICATION FOR CHINA 2019

Tri ekipe evropiane sigurojnë botërorin

Foto: fiba.basketball

17 September, 2018 @14:13

Me përfundimin e ndeshjeve të dyta të fazës kualifikuese për Kampionatin Botëror “Kina 2019”, tre skuadra nga Evropa veçse kanë…

DAMIR MULAOMEROVIC

Një boshnjak në krye të Kosovës

14 August, 2018 @11:12

Pas arritjeve të vogla, por historike për Kosovën që debutoi në kualifikime për një Kampionat Botëror, në krye të reprezentacionit…

KUPTOHEN RIVALËT

Kosova mëson rivalët e parë për Eurobasket 2021

BOROZANI/ A. P.

2 July, 2018 @13:52

Pas përfundimit të garave në kualifikimet evropiane për Kupën e Botës “Kina 2019”, Përfaqësuesja e Kosovës tashmë do t’i…

HUNGARIA - LITUANIA

Lituania e para, pa humbje

Foto: fiba.com

1 July, 2018 @22:28

Lituania duke e mposhtur Hungarinë me rezultat 50-73, e përfundoi Grupin C pa humbje. Me të përfunduar stinori në NBA,…

Të gjitha lajmet nga Kina 2019