Të gjitha lajmet

KNICKS LEGEND

Legjenda e NBA-së del pozitiv në COVID-19

Legjenda e NBA-së del pozitiv në COVID-19

23 May, 2020 @9:12

Legjenda e NBA-së dhe e New York Knicksit, Patrick Ewing, është testuar pozitiv në coronavirus.

Lajmin e bëri të ditur Ewing përmes llogarisë së tij personale në Twitter. Ai ka thënë se ky virus është shumë serioz dhe se nuk duhet të bëhet lëshime për t’u mbrojtur.

Ewing gjatë karrierës së tij kishte një mesatare prej 21 pikëve për ndeshje, 9.8 kërcimeve për ndeshje dhe 1.9 asistimeve për ndeshje.

OKC - LAKERS

Skuadra e parë me 10 fitore, vazhdojnë pa humbje si mysafir

14 January, 2021 @10:17

Kampioni aktual i NBA-së, Los Angeles Lakers, me domimin total e mposhti edhe Oklahoma City Thunderin me rezultat 99-128. Lakers…

HORNETS - MAVS

Doncic me rekord, debuton Porzingis

FOTO / NBA

14 January, 2021 @10:01

Dallas Mavericks e ndali Charlotte Hortnetsin, duke e mposhtur me rezultat 93-104. Në këtë ndeshje ishte i pakapshëm ylli slloven,…

PISTONS - BUCKS

Antetokounmpo me triple-double, Bucks pa telashe

FOTO / NBA

14 January, 2021 @9:34

Milwaukee Bucks, me dominim total, e mposhti Detroit Pistonsin me rezultat 101-110. Super ylli Giannis Antetokounmpo, shkëlqeu me 22 pikë,…

NBA

James Harden shkëmbehet në Brooklyn Nets

FOTO / NBA

13 January, 2021 @22:39

Super ylli James Harden, largohet nga Houston Rockets. Harden është shkëmbyer në Brooklyn Nets, derisa Brooklyni i dërgoi lojtarët Caris…

ROCKETS - LAKERS

Kampioni pa humbje si mysafir

13 January, 2021 @10:09

Kampioni aktual i NBA-së, Los Angeles Lakers, e mposhti Houston Rocketsin me rezultat 100-117. Lakers aktualisht është skuadra e vetme…

Të gjitha lajmet nga NBA