Të gjitha lajmet

LITUANIA - POLONIA

Lituania mposht Poloninë, e qetë në krye

Lituania mposht Poloninë, e qetë në krye

26 November, 2017 @20:43

Lituania
Polonia
Lituania 75 : 55 Polonia
E.Bendzius 18 pikë L.Koszarek 12 pikë

GRUPI C

Pas fitores ndaj Kosovës, Lituania ka shënuar fitore edhe në takimin e dytë të Grupit C.

Lituanezët sonte e mposhtën në shtëpi Poloninë, për të qëndruar kështu në krye të grupit me 2 fitore pas 2 ndeshjeve.

GRUPET DREJT KINA 2019

Polonia ishte më e mirë vetëm në çerekun e parë, ndërsa më pas loja kaloi në dorën e Lituanisë dhe ndeshja u mbyll me rezultatin përfundimtar 75-55.

Sa i përket ndeshjeve të ardhshme, ndeshjet e Grupit C vazhdojnë në muajin shkurt të vitit të ardhshëm.

PJESA E PARË: HUNGARIA-KOSOVA

Epërsi e Kosovës pas pjesës së parë

Foto: fiba.basketball

26 November, 2017 @19:49

Edhepse minimale, Kosova ka përfunduar në epërsi pjesën e parë të ndeshjes ndaj Hungarisë në Debrecen që po luhet aktualisht.…

HUNGARIA - KOSOVA

Hungaria vs. Kosova, pesëshet startuese

26 November, 2017 @18:59

Pak minuta para ndeshjes, janë publikuar pesëshet startuese të Hungarisë dhe Kosovës. HUNGARIA: R.Allen, A.Keller, K.Wittmann, D.Vojvoda,  P.Kovacs. KOSOVA: Scott…

PARA NDESHJES: HUNGARIA-KOSOVA

Hungaria-Kosova, sonte

26 November, 2017 @12:00

Dy ekipe që ia nisën me humbje garës së kualifikimeve për Kupën e Botës Kina 2019, Hungaria dhe Kosova, takohen…

SUPERLIGA U18

Bashkimi U18 njofton Vushtrrinë U18 me humbje

25 November, 2017 @16:56

Skuadra e vetme që ishte pa humbje në Superligën në kategorinë U18 në basketboll, Vushtrria Basket, sot u njoftua me…

PENZA-KASTRIOTI

Kastrioti ia shkakton humbjen e parë Penzës

25 November, 2017 @14:31

Skuadra e Penzës, që deri më tani nuk kishte asnjë humbje këtë stinor dhe vinte pas fitores nga derbi ndaj…

VEDRAN BOSNIC

Ish-ylli i Bashkimit e Pejës, në krye të Bosnjës

12 November, 2018 @16:47

Njëri ndër lojtarët që ka lënë gjurmë në basketbollin kosovar, Vedran Bosnic, është emëruar si trajner i përfaqësueses së Bosnjës. …

QUALIFICATION FOR CHINA 2019

Tri ekipe evropiane sigurojnë botërorin

Foto: fiba.basketball

17 September, 2018 @14:13

Me përfundimin e ndeshjeve të dyta të fazës kualifikuese për Kampionatin Botëror “Kina 2019”, tre skuadra nga Evropa veçse kanë…

DAMIR MULAOMEROVIC

Një boshnjak në krye të Kosovës

14 August, 2018 @11:12

Pas arritjeve të vogla, por historike për Kosovën që debutoi në kualifikime për një Kampionat Botëror, në krye të reprezentacionit…

KUPTOHEN RIVALËT

Kosova mëson rivalët e parë për Eurobasket 2021

BOROZANI/ A. P.

2 July, 2018 @13:52

Pas përfundimit të garave në kualifikimet evropiane për Kupën e Botës “Kina 2019”, Përfaqësuesja e Kosovës tashmë do t’i…

HUNGARIA - LITUANIA

Lituania e para, pa humbje

Foto: fiba.com

1 July, 2018 @22:28

Lituania duke e mposhtur Hungarinë me rezultat 50-73, e përfundoi Grupin C pa humbje. Me të përfunduar stinori në NBA,…

Të gjitha lajmet nga Kina 2019