Të gjitha lajmet

LITUANIA-HUNGARIA

Lituania ruan lidershipin

Lituania ruan lidershipin

23 February, 2018 @20:31

Lituania
Hungaria
Lituania 80 : 75 Hungaria
M. Grigoris 13 pikë R. Allen 17 pikë

Svytorio Arena, Klaipeda.

Basketbollistët e Lituanisë që janë favoritët e Grupit C ku bën pjesë Kosova, kanë shënuar fitore ndaj Hungarisë, në ndeshjen tjetër të grupit.

Grigoris, Lithuania

Lituanezët, që janë rivalë të radhës për Kosovën, pas tre ditësh, kanë mposhtur Hungarinë 80-75 sonte, derisa hungarezët kanë treguar rezistencë të shkëlqyeshme përgjatë ndeshjes dhe dallimi i vetëm u bë në çerekun e dytë, ku vendasit ishin katër pikë më të mirë sesa mysafirët.

ORARI, NDESHJET DHE TABELA AKTUALE

Pas kësaj ndeshjeje, Lituania vazhdon serinë e pamposhtshmërisë, me 3-0, ndërsa Hungaria, ka fitore të vetme ndaj Kosovës dhe ka bilanc 1-2.

POLONIA - KOSOVA

Ç3: Rritet disavantazhi i Kosovës

23 February, 2018 @20:09

Tashmë duket që Kosova është dorëzuar. Me mbrojtje të papërqëndruar të Kosovës, Polonia e ka ngritur edhe më tutje epërsinë. …

POLONIA - KOSOVA

Pjesa e parë: Polonia thellon epërsinë

BOROZANI / ARKIV

23 February, 2018 @19:37

Sikur çereku i parë, edhe në çerekun e dytë Kosova ka filluar dobët, ndërsa polakët me seri të shpejt 13-2…

POLONIA - KOSOVA

Ç1: Kosova në disavantazh

BOROZANI / ARKIV

23 February, 2018 @19:19

Pas 10 minutave lojë, Kosova ndodhet në disavantazh prej 8 pikëve ndaj Polonisë. Kosova nuk e filloi ndeshjen shumë mirë,…

POLONIA - KOSOVA

Publikohet pesëshja startuese e Kosovës

23 February, 2018 @18:44

Është publikuar pesëshja startuese e Kosovës për ndeshjen, ndaj Polonisë, ndeshje kjo që fillon pas pak minutave. KOSOVA: Erjon, Kastrati,…

POLONIA - KOSOVA

Ku mund ta shihni ndeshjen Polonia - Kosova?

23 February, 2018 @15:56

Me fillim nga ora 19:00, sonte Kosova luan si mysafire e Polonisë në kuadër të kualifikimeve për Botërorin e…

SHAWN JONES

Më të mirën për fitoren e Kosovës

23 February, 2018 @14:56

Basketbollisti amerikan që mbron ngjyrat e përfaqësueses së Kosovës, Shawn Jones, që do të paraqitet për herë të parë në…

BRAD GREENBERG

Tentojmë befasinë

Foto: fiba.basketball

23 February, 2018 @12:51

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, në një deklaratë të dhënë për FBK-në ka bërë të ditur se ekipi do të…

DARDAN BERISHA

Përpjekje maksimale për rezultat pozitiv

Foto: fiba.basketball

23 February, 2018 @9:27

Kapiteni i Kosovës, Dardan Berisha, që ka mbrojtur ngjyrat e Polonisë dhe ka qenë pjesë e Eurobasketit derisa Kosova nuk…

RIVALI I KOSOVËS

Polakët s’duan gabime

Foto: fiba,basketball

23 February, 2018 @9:18

Reprezentacioni i Polonisë, që ka bilanc 1-1 nga dy ndeshjet e para të Grupit C kualifikues për Botërorin Kina…

INFORMATORI NR 11

Në Prizren u thye rekordi

Foto: KBBashkimiF Official

22 February, 2018 @20:11

Dueli i fundjavës së shkuar ndërmjet vashave të Bashkimit dhe atyre të Probet Prishtinës, ka qenë më i shikuari këtë…

VEDRAN BOSNIC

Ish-ylli i Bashkimit e Pejës, në krye të Bosnjës

12 November, 2018 @16:47

Njëri ndër lojtarët që ka lënë gjurmë në basketbollin kosovar, Vedran Bosnic, është emëruar si trajner i përfaqësueses së Bosnjës. …

QUALIFICATION FOR CHINA 2019

Tri ekipe evropiane sigurojnë botërorin

Foto: fiba.basketball

17 September, 2018 @14:13

Me përfundimin e ndeshjeve të dyta të fazës kualifikuese për Kampionatin Botëror “Kina 2019”, tre skuadra nga Evropa veçse kanë…

DAMIR MULAOMEROVIC

Një boshnjak në krye të Kosovës

14 August, 2018 @11:12

Pas arritjeve të vogla, por historike për Kosovën që debutoi në kualifikime për një Kampionat Botëror, në krye të reprezentacionit…

KUPTOHEN RIVALËT

Kosova mëson rivalët e parë për Eurobasket 2021

BOROZANI/ A. P.

2 July, 2018 @13:52

Pas përfundimit të garave në kualifikimet evropiane për Kupën e Botës “Kina 2019”, Përfaqësuesja e Kosovës tashmë do t’i…

HUNGARIA - LITUANIA

Lituania e para, pa humbje

Foto: fiba.com

1 July, 2018 @22:28

Lituania duke e mposhtur Hungarinë me rezultat 50-73, e përfundoi Grupin C pa humbje. Me të përfunduar stinori në NBA,…

Të gjitha lajmet nga Kina 2019