Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

STATISTIKA NGA VJESHTA NË SUPERLIGË 2021/22

Llapi - ekipi me sulmin më të mirë në Superligë

Llapi - ekipi me sulmin më të mirë në Superligë


21 December, 2021 @20:49

Skuadra që drejtohet nga Tahir Batatina, KF Llapi, është ekipi që ka shënuar më së shumti gola për ndeshje në pjesën e parë të stinorit në Superligë dhe kështu bëhet skuadra me sulmin më të mirë të vjeshtës aty.

Llapjanët kanë dhënë 5 gola më shumë sesa ndjekësi i parë i tyre në këtë listë, për të kryer 18 ndeshjet e para të stinorit me 28 gola të shënuara, ndërsa mesatarisht kanë nga 1.55 gola të shënuara për ndeshje.

Valmir Veliu me 5 gola të shënuara është lojtari më efikas i Llapit gjatë pjesës së parë të stinorit, ndërsa pas tij renditet braziliani Alef Firmino me 4 sosh të shënuara për ekipin e Batatinës.

Pas Llapit, skuadra me mesataren më të mirë të golave të shënuara për ndeshje në Superligë është Gjilani. Ekipi i Ismet Munishit që kreu stinorin vjeshtor si lider i Superligës, ka shënuar 23 gola në 18 ndeshje, ndërsa ka mesatare prej 1.27 golash të shënuara për lojë.

Më shumë se gjysmën e të të gjitha golave të Gjilanit në vjeshtë i ka shënuar mesfushori maestral me përvojë i skuadrës, Gerhard Progni, që ka tundur 12 herë portat kundërshtare!

Të tretit në listë me 22 gola të shënuara - janë disa skuadra, por për shkak të goldallimit më të mirë kemi regjistruar Dritën si pozitë e tretë.

Ekipi i Ardian Nuhiut ka shënuar 1.22 gola për ndeshje, duke shënuar 22 herë në 18 ndeshjet e vjeshtës në elitë, ndërsa kanë kryer sezonin në pozitën e dytë, me lider të golave të shënuara verimaqedonasin, Marko Simovoski, që i ka shënuar 6 sosh.TOP 3 EKIPET ME SULMIN MË TË MIRË, VJESHTA 2021/22 NË SUPERLIGË:

KF Llapi 28 gola të shënuara 1.55 gola të shënuara për ndeshje
KF Gjilani 23 gola të shënuara 1.27 gola të shënuara për ndeshje
KF Drita 22 gola të shënuara 1.22 gola të shënuara për ndeshje

 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga