Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA U21 - GJILANI

Miqësorja mes Kosovës U21 dhe Gjilanit mbyllet me 4 gola

Miqësorja mes Kosovës U21 dhe Gjilanit mbyllet me 4 gola


3 June, 2021 @19:31

Përfaqësuesja e Kosovës U21 sot ka zhvilluar ndeshjen e radhës përgatitore, ku në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës u përballë me skuadrën e Gjilanit.

Megjithëse në pjesën e parë nuk pati asnjë gol, portat u hapën në pjesën e dytë pasi u shënuan plot 4 gola për rezultatin përfundimtar 2-2.

Golat e Kosovës U21 u shënuan nga Donart Vitija dhe Baton Zabërgja, derisa për Gjilanin shënuan Muhamed Dubova dhe Edison Kqiku.

Shpresat dardane ditë më parë kishin barazuar edhe në ndeshjen miqësore me 2 Korrikun.

Për Kosovën U21 kjo ndeshje shërbeu si përgatitje para ndeshjes me Andorrën, e cila luhet më 8 qershor në kuadër të kualifikimeve për Evropianin U21.


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja