Të gjitha lajmet

ÇEKIA - ANGLIA

Na zhgënjen Anglia, mposhtet në Pragë

Foto: England Official Account

Na zhgënjen Anglia, mposhtet në Pragë

11 October, 2019 @22:48

Lajm jo i mirë për Kosovën vjen nga ndeshja në Pragë.

Përkundër që shënoi e para, Anglia u mposht 2-1 nga Çekia vendase, rezultat që nuk i konvenon aspak Kosovës në luftën për një nga dy vendet e para në Grupin A.

Përfaqësuesja çeke e shfrytëzoi mjaft mirë faktorin fushë dhe arriti t’i mposhtë “Tre Luanët”, për t’ia shtuar vetes dukshëm gjasat për kalim të grupit

Pas 10 viteve, kjo ishte humbja e parë e Anglisë në një ndeshje kualifikuese.

GRUPET DREJT EURO2020

Në ndeshjen tjetër të Grupit A sonte, Mali i Zi barazoi pa gola me Bullgarinë.

Tash, për kalim të grupit Kosovës do t’i duhen 7 pikë nga 3 ndeshjet e mbetura, duke filluar nga ndeshja e së hënës ndaj Malit të Zi, e përfshirë këtu një fitore ndaj Çekisë në Pragë.

Gjithsesi, edhe nëse kualifikimi në EURO2020 nuk arrihet përmes fazës së grupeve, Kosova e ka edhe një mundësi: përmes Play Off-it të Ligës së Kombeve.

ISLANDA - FRANCA

Franca afër kualifikimit

11 October, 2019 @23:18

Njëra ndër kundërshtaret e Shqipërisë, Franca, duke e mposhtur Islandën me rezultat 0-1, i është afruar një hap më shumë…

TURQIA - SHQIPËRIA

Dorëzohemi në fund, ia “falim” fitoren Turqisë

Foto: D.SH / TOPSPORTI

11 October, 2019 @22:43

Në takimin e luajtur sonte në Stamboll, Shqipëria është mposhtur në çastet e fundit të ndeshjes nga Turqia, 1-0. Me…

TURQIA - SHQIPËRIA

Turqia vs. Shqipëria, mbyllet pjesa e parë

TOPSPORTI / D.SH

11 October, 2019 @21:37

Pa gola është mbyllur pjesa e parë mes Turqisë dhe Shqipërisë në Stamboll. Një ndeshje shumë e tensionuar, me shumë…

NGA KONFERENCA

Hasani: Nuk është me rëndësi minutazhi im, por skuadra

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

11 October, 2019 @20:57

Golashënuesi i vetëm në ndeshjen kundër Gjibraltarit, Florent Hasani, në konferencën e fundit për shtyp ka thënë se nuk është…

NGA KONFERENCA

Valon Berisha: Ndeshja më e rëndësishme për Kosovën

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

11 October, 2019 @20:41

Njëri ndër lojtarët më të mirë të përfaqësueses së Kosovës, Valon Berisha, në konferencën e fundit për shtyp ka thënë…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020