Të gjitha lajmet

THUNDER - ROCKETS

Në formë edhe pa Westbrookun

FOTO/ nba.com

Në formë edhe pa Westbrookun

9 November, 2018 @10:07

Oklahoma City Thunder
Houston Rockets
Oklahoma City Thunder 98 : 80 Houston Rockets
Paul GEORGE 20 pikë James HARDEN 19 pikë

Chesapeake Energy Arena

Forma fenomenale e Oklahoma City Thunderit vazhoi edhe në ndeshjen kundër Houstonit.

Fitoren e shtatë rresht Oklahoma e regjistroi kundër Houstoni, duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat 98-80.

Paul George ishte kryesuesi në këtë ndeshje me 20 pikë, 11 kërcime, 6 asistime e 6 topa të vjedhur, derisa Oklahoma ishte në parket pa yllin Russell Westbrook, i cili për shkak të lëndimit nuk luajti.

Te Houstoni më i dalluari ishte James Harden me 19 pikë, 8 kërcime e 5 asistime.

TABELA AKTUALE

Oklahoma City Thunder, pas 4 humbjeve rresht në fillim të stinorit, me një seri prej 7 fitoreve u ngrit në pozitën e katërt në Konferencën Perëndimore, derisa te Houstoni gjërat nuk po shkojnë siç duhet. Raketat aktualisht gjenden kah fundi i tabelës me 4 fitore e 6 humbje.WARRIORS - BUCKS

Bucks show në Oracle Arena

FOTO/ nba.com

9 November, 2018 @9:58

Milwaukee Bucks, arriti ta mposht kampionin aktual Golden State Warriors në Oracle Arena me rezultat 111-134. Me lojë të bukur…

MILANO - CSKA

CSKA ia shkakton humbjen e dytë Milanos

FOTO/ euroleague.net

8 November, 2018 @23:22

Skuadra ruse, CSKA Moska, në duelin e zhvilluar ndaj Emporio Armani Milan, doli fituese, duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat…

MACCABI TEL AVIV - REAL MADRID

Vazhdon impresionimi i mbretërve

FOTO/ euroleague.net

8 November, 2018 @22:25

Kampioni aktual i Euroleagues, Real Madrid, vazhdon të shkëlqejë në Euroleague. Viktima e rradhës ishte Maccabi Tel Aviv, të cilin…

NGA INFORMATORI NR. 7

Azemi suspendohet dhe gjobitet

TOPSPORTI/ A. P.

8 November, 2018 @20:13

Basketbollisti më i dalluar i Trepçës në fitoren e fundit të ekipit ndaj Bashkimit, Besnik Azemi, është suspenduar dhe gjobitur…

GATI PËR NDESHJEN E RADHËS

Lipjani regjistron Dubovitskyin

8 November, 2018 @19:59

Tri ditë pasi që e paraqitën si përforcim të ri në ekip, drejtuesit e Lipjanit sot e kanë paraqitur për…

UNITED BASKETBALL - ISTOGU

Istogu “stërvitet” në Gjilan, Shabani shpërthen!

8 November, 2018 @19:11

Skuadra e Istogut e mposhti me lehtësi United Basketballin me rezultat 41-107. Djelmoshat e trajnerit Fikret Shatri, që nga…

WARRIORS - BUCKS

Bucks show në Oracle Arena

FOTO/ nba.com

9 November, 2018 @9:58

Milwaukee Bucks, arriti ta mposht kampionin aktual Golden State Warriors në Oracle Arena me rezultat 111-134. Me lojë të bukur…

LAKERS - T-WOLVES

LeBron James shkëlqen, Lakers fiton

FOTO/ nba.com

8 November, 2018 @10:42

Me performancën fenomenale të super yllit LeBron James, Lakers e mposhti Minnesota Timberwolvesin me rezultat 114-110. LeBron Jamesi në këtë…

TALENTI SLLOVEN

Lëndohet Luka Doncic

5 November, 2018 @10:18

Pas startit fenomenal të talentit slloven, Luka Doncic, erdhi lajmi i keq për të. Doncic lëndoi nyjen e këmbës, derisa…

TYSON CHANDLER

Përforcohen Lakers

FOTO/ nba.com

4 November, 2018 @20:39

Veterani Tyson Chandler, arriti marrëveshje me Los Angeles Lakers. Pas problemeve me Phoenix Sunsin, qendra gjigande Chandler do ta vesh…

PORTLAND - LAKERS

Lakers fiton nën dirigjimin e Jamesit

FOTO / nba.com

4 November, 2018 @9:54

Los Angeles Lakers fitoren e dytë rresht e regjistroi duke e mposhtur Portland Trail Blazersin me rezultat 114-110. Super ylli…

Të gjitha lajmet nga NBA