Të gjitha lajmet

TERMINET E XHIROS SË FUNDIT

Në xhiron e fundit, vendoset një gjë!

BOROZANI/A.P.

Në xhiron e fundit, vendoset një gjë!

18 April, 2018 @21:22

Kur ka mbetur vetëm edhe një xhiro për të përfunduar stinori i rregullt në Superligë, ka mbetur për tu vendosur vetëm edhe një gjë aty!

Sigal Prishtina është lidere e pakontestueshme e kampionatit. Bashkimi i dyti. Rahoveci ka vulosur pozitën e tretë, ndërsa Ylli është ekipi i fundit që ka siguruar Play-Offin.

TERMINET E NDESHJEVE TË XHIROS XXVIII

Trepça përfundon e pesta, ndërsa Kerasan Prishtina ka rënë nga elita.

TABELA AKTUALE

Gjëja e vetme për tu vendosur është pozita e gjashtë dhe shtatë! Borea është e gjashta aktualisht, ndërsa Peja e shtata.

Në rast se përfundojnë stinorin me bilanc të barabartë, Borea shpëton stinorin, ndërsa Peja luan ndeshje Play-Outi.

SI DUKEJ KALKULIMI, DY XHIRO PARA FUNDIT

Mirëpo, me fitoren e Pejës ndaj Kerasanit në xhiron e fundit, dhe humbjen e Boreas ndaj Yllit, verdhezinjtë do të kërcejnë në pozitë të gjashtë dhe do të shpëtojnë stinorin, derisa Borea do të duhet të luftojë përmes Play-Outit.

I NATYRALIZUARI I PARË

Doellman mund të rikthehet te Kosova

18 April, 2018 @15:49

Basketbollisti i natyralizuar amerikan, Justin Doellman, mund të luajë përsëri për Kosovën. Njoftimin e ka dhënë sot Koha ditore,…

GAME 2: PORTLAND - PELICANS

Pelikanët kthehen në shtëpi me 2-0

Foto: nba.com

18 April, 2018 @10:48

New Orleans Pelicans do të kthehet në shtëpi me një avantazh shumë të mirë, ngase arritën ta mposhtin Portland Trail…

GAME 2: CELTICS - BUCKS

Bostoni me dy epërsi në seri

18 April, 2018 @10:45

Pas ndeshjes së parë ku fituesi u caktua pas vazhdimeve, kësaj radhe Bostoni ishte më i vëmendshëm dhe arriti ta…

GAME 2: RAPTORS - WIZARDS

DeRozan me rekord personal, Toronto 2-0

Foto: nba.com

18 April, 2018 @10:41

Toronto Raptors duke dominuar totalisht në ndeshje, arriti ta mposht Washington Wizardsin me rezultat 130-119 në duelin e dytë të…

GAME 1: PANATHINAIKOS - REAL MADRID

Panathinaikos deklason Realin

17 April, 2018 @22:21

Një diferencë kaq e madhe nuk është pritur as nga lojtarët e Panathinaikosit. Gjiganti grek, arriti ta mposht bindshëm…

GAME 1: CSKA-KHIMKI

Dueli rus, vendoset në fund

17 April, 2018 @21:13

Play Offi në Euroleague startoi me ndeshjen CSKA Moska - Khimki, derisa fundi i këtij dueli rus ishte shumë me…

BASHKIMI - KERASANI

Morina e Biraj me triple-double, Bashkimi lehtë ndaj Kerasanit

BOROZANI / A.P

17 April, 2018 @20:51

Dy ditë pasi u konfirmua zyrtarisht që Kerasani sezonin tjetër do ta luajë në Ligën e Parë të Kosovës në…

KB BASHKIMI F

Bajra emërohet trajner i femrave te Bashkimi

BOROZANI

17 April, 2018 @18:06

Pak ditë para fillimit të fazës Play Off, klubi i Bashkimit në kategorinë e femrave ka njoftuar që skuadra prizrenase…

LIGA E FEMRAVE / PLAY OFF

Play Offi në Ligën e Femrave nis të enjtën

BOROZANI / Arkiv

17 April, 2018 @17:29

Pas përfundimit të stinorit të rregullt, erdhi koha për Play Off në Ligën e Femrave. Play Offi do të fillojë…

EUROBASKET AWARDS

Dy lojtarë të Bashkimit, në ekipin më të mirë të BIBL

17 April, 2018 @12:42

Pas përfundimit të Final Fourit në Ligën Ballkanike dhe fitores së Levskit ndaj Bashkimit, që bëri ekipin bullgar kampion të…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

RODNEY BULLOCK JR

Prishtina zyrtarizon përforcimin e ri

18 February, 2019 @10:56

Pak minuta më parë, nënkampionja e Kosovës, Prishtina, e zyrtarizoi përforcimin e ri të skuadrës. Basketbollisti Rodney Bullock Jr që…

MICHAEL MITCHELL

Si debutoi Mitchell te Lipjani?

17 February, 2019 @22:47

Te KB Lipjani, në xhiron që e lamë pas, debutoi basketbollisti i huaj i ri i ekipit, Michael Mitchell. …

YLLI - PRISHTINA

Ndeshja 2 ditëshe përfundon pa befasi

17 February, 2019 @19:31

Ndeshja derbi ndërjmet Yllit dhe Prishtinës që u ndërpre dje, ka vazhduar sot nga minuta e fundit e çerekut…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga