Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI F: KROACIA - MAROKO

Nënkampioni i Botës u ndalë nga Marokoja

Nënkampioni i Botës u ndalë nga Marokoja


23 November, 2022 @14:34

Krocia, nënkampione aktuale e Botës, u ndalë në ndeshjen e parë të saj në kuadër të Kampionatit Botëror duke barazuar pa gola nga Marokoja, 0-0.

TABELAT, REZULTATET dhe ORARI

Vetëm katër lojtarë të Kroacisë nga finalja e “Rusia 2018” nisën ndeshjen e sotme për Kroacinë, së cilës i mungoi shpërthimi në sulm në mungesë të një “Mandzukici” të dikurshëm.

Luka Modric

Marokoja në anën tjetër tentoi në mënyrë të vetë dhe me lojtarët më të mirë në dispozicion i bëri ballë kroatëve deri në fund për të nxjerrë pikë në ndeshjen e parë dhe të rëndësishme të grupit.


 
Të gjitha lajmet nga Botërori