Të gjitha lajmet

TRAJNERI I RI I RAHOVECIT

Neven Plantak i kthehet Superligës

TOPSPORTI/ Arkiv

Neven Plantak i kthehet Superligës

20 June, 2019 @13:40

Trajneri i njohur kroat, Neven Plantak, i është kthyer Superligës së Kosovës në basketboll.

Pas dy periudhave të kaluara si trajner te Trepça e Mitrovicës, Plantak është zyrtarizuar sot si trajner i ri i vreshtarëve të Rahovecit.

“Rahoveci ka nënshkuar kontratë një vjeçare me trajnerin kroat, Neven Plantak, ndërsa punën do t’ia nis nga gushti 2019,” ka bërë të ditur ndër të tjera njoftimi zyrtar i klubit nënkampion të Kosovës.

Plantak 56 vjeç përgjatë karrierës së tij si trajner përveç Trepçës ka drejtuar edhe skuadra si Siroki, Slavonski Brod, Zara, Alkar e Vllaznia e Shkodrës.

Rahoveci stinorin e kaluar e përfundoi me arritje historike, duke përfunduar si nënkampion i Kosovës dhe finalist i Kupës së Kosovës.

Ekipin në stinorin e kaluar e drejtoi pejani Bujar Loci, që u nda me klubin ditë më parë.

FERONIKELI STATS

Huggins me mesatare mbi 10 kërcime te Feronikeli

15 May, 2020 @18:52

Darius Huggins dhe Brandon Scott ishin të vetmit te Feronikeli në stinorin e papërfunduar që e kaluan cakun e 100…

FERONIKELI STATS

Treshja Garland, Hajdari dhe Scott, në TOP 3 edhe te asistimet

15 May, 2020 @12:00

Në stinorin historit për Feronikelin në Superligë, asnjë lojtar nuk arriti ta kalojë cakun e 100 asistimeve personale. Sikurse te…

FERONIKELI STATS

TOP koshashënuesit te Nikli në stinorin historik

14 May, 2020 @17:17

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli, sivjet për herë të parë në historinë e klubit ishte pjesë e Superligës. Në stinorin e…

KB ALBES

Klubi shkupjan dëshiron qasje në ligën mbarëkombëtare

Foto: KBAlbes/fb

14 May, 2020 @15:12

Përmes një letre dërguar redaksisë, Klubi Basketbollit Albes nga Shkup i Maqedonisë Veriore ka bërë të ditur se dëshiron t’i…

TREPÇA STATS

Besnik Azemi lider te kërcimet e Trepçës 2019/20 në Superligë

TOPSPORTI / A.P

10 May, 2020 @18:48

Në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Superligë, Besnik Azemi dhe DJ Hanes ishin të vetmit që e kaluan cakun e…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga