Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FORMACIONET STARTUESE

2 Korriku - Ferizaji, 11-shet startuese

Foto: 2Korriku/fb

2 Korriku - Ferizaji, 11-shet startuese


19 August, 2023 @16:10

Skuadra prishtinase 2 Korriku e drejtuar nga Besim Ademi do të pret sot Ferizajin e Ismet Munishit që llogaritet ndër favoritët në Ligën e Parë Grupi B për Superligë.

Por, 2 Korriku ka plane tjera dhe skuadrat tashmë kanë përcaktuar 11-shet për ndeshjen e parë të tyre të stinorit në Grupin B të Ligës së Parë.

Trajnerët e ekipeve përkatëse, kanë vendosur për këto 11-she në start.

2 KORRIKU XI:

1. Flamur Neziri; 17. Riad Jashari, 4. Abit Salihu, 21. Agron Beqiri, 16. Milot Hyseni; 8. Andi Oruqi (kap.), 6. Arjol Bllaca, 23. Edon Zeqiri, 11. Enes Duraku; 99. Ardit Gashi, 7. Gneilpekan M. Camara.

FERIZAJI XI:

Jovanovski; Edon Sadriu, Filip Gligorov, Behar Bardhi, Ergon Hyseni; Qlirim Avdulli, Arlind Shabani, Gentrit Ramusa, Enis Sefa; Erion Sadriu, Ali Babaei.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë