Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MALISHEVË

Nga Ulpiana e Gjilani, Malisheva prezanton përforcimet

Avdulli e Hajdari u zyrtarizuan sot si lojtar të ri të KF Malishevës

Nga Ulpiana e Gjilani, Malisheva prezanton përforcimet


22 June, 2022 @23:11

Malisheva, skuadra që debutoi në stinorin e kaluar në Superligë të Kosovës dhe mbijetoi falë barazhit aty, ka prezantuar sot përforcimet e saja për stinorin 22/23.

Sulmuesi i krahut Fiton Hajdari, që ka përvojë të madhe në Superligë pas ndarjes me Gjilanin ka nënshkuar me ekipin e Malishevës.

Ndërsa futbollisti i krahut të majtë, Qlirim Avdulli, gjithashtu është bërë anëtar i ri i ekipit të Malishevës, derisa së fundi ka luajtur për Ulpianën.

Derisa Hajdari është 30-vjeçar dhe luan në krah të sulmit dhe ka përvojë, Avdulli 23-vjeçar duket të jetë potencial për futbollin vendor, ndërsa ka pasur 28 paraqitje me Ulpianën në Superligë në sitnorin e kaluar.

Malisheva edhe në stinorin e radhës do të jetë në luftë për një pozitë në mes të tabelës së Superligës.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga