Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MESFUSHORI I KOSOVËS

“Nuk arriti nivelin që kërkuam” —  Shala drejt Turqisë

“Nuk arriti nivelin që kërkuam” —  Shala drejt Turqisë


8 September, 2021 @12:10

Mesfushori i Kosovës, Herolind Shala, është larguar nga ekipi i tij i deritashëm Stabaek i Norvegjisë, për tu bërë pjesë e ekipit turk, Erzurumspor.

Pasi që afati kalimtar veror nuk ka përfunduar në disa vende, është qartësuar se Shala shkon drejt Turqisë.

Kosovari ka nënshkruar kontratë një vjeçare me ekipin turk, ndërsa drejtori sportiv i ekipit norvegjez Torgeir Bjarmann ka thënë se Shala nuk ka arritur nivelin që u kërkua nga ai.

“Shala nuk ka arritur nivelin që e kërkuam nga ai. Mund të ketë disa arsye për këtë gjë, ndoshta për shkak të ekipit, ndoshta për shkak të lëndimeve që kishte. Ndërsa tash dëshirojmë t’ia japim rastin lojtarit tonë Herman Geelmuyden, që është dhjetë vjet më i ri dhe mund të luajë në pozitën e Shalës,” ka shtuar ai ndër të tjera, shkruan faqja zyrtare e Stabaekut.


FORMACIONI I MUNDSHËM

11-shja e mundshme e Kosovës ndaj Spanjës

Kualifikimet për Botëror/Kosova

11-shja e mundshme e Kosovës ndaj Spanjës

08/09/21 @ 08:56

DANIMARKA 5-0 IZRAELI

Perfeksioni danez, vazhdon

Kualifikimet për Botëror/International

Perfeksioni danez, vazhdon

07/09/21 @ 23:25

HOLANDA 6-1 TURQIA

Depay hattrick, hakmarrje e rëndë e tulipanëve

Kualifikimet për Botëror/International

Depay hattrick, hakmarrje e rëndë e tulipanëve

07/09/21 @ 22:43

STADIUMI

“Air Albania” merr pamje mbresëlënse

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

“Air Albania” merr pamje mbresëlënse

07/09/21 @ 21:57

ANGLIA U21 - KOSOVA U21

Paraqitje dinjitoze, por Kosova U21 mposhtet nga Anglia U21

Kosova/International

Paraqitje dinjitoze, por Kosova U21 mposhtet nga Anglia U21

07/09/21 @ 21:50

PËRGATITORE

Loreta Lulaj hat-trick në fitoren e Kosovës ndaj Turqisë

Kosova/International

Loreta Lulaj hat-trick në fitoren e Kosovës ndaj Turqisë

07/09/21 @ 21:29

KONFERENCA E FUNDTI SI TRAJNER

Challandes falenderon të gjithë! Vendimi jo i kënaqshëm

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Challandes falenderon të gjithë! Vendimi jo i kënaqshëm

13/10/21 @ 14:16

KOSOVA

ZYRTARE: Shkarkohet Bernard Challandes!

Kualifikimet për Botëror/Kosova

ZYRTARE: Shkarkohet Bernard Challandes!

13/10/21 @ 13:08

PARALAJMËRIMI

Konferencë për media sot! Pritet largimi i Bernard Challandes

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Konferencë për media sot! Pritet largimi i Bernard Challandes

13/10/21 @ 11:13

KOSOVA - GJEORGJIA

Challandes: Luajtëm mirë, prandaj jam i zhgënjyer

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Challandes: Luajtëm mirë, prandaj jam i zhgënjyer

12/10/21 @ 23:13

KOSOVA - GJEORGJIA

Humbje nga Gjeorgjia, Kosova e fundit në grup

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Humbje nga Gjeorgjia, Kosova e fundit në grup

12/10/21 @ 22:39

KOSOVA

Muharrem Sahiti konfirmon miqësoren e muajit të ardhshëm

Kosova/International

Muharrem Sahiti konfirmon miqësoren e muajit të ardhshëm

12/10/21 @ 20:32

KOSOVA U21

Kosova U21 e pafuqishme për Çekinë U21

Kosova/International

Kosova U21 e pafuqishme për Çekinë U21

12/10/21 @ 19:49

KOSOVA - GJEORGJIA

Kosova - Gjeorgjia, 11-shet startuese

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Kosova - Gjeorgjia, 11-shet startuese

12/10/21 @ 19:25

KOSOVA U17

Kosova U17 fiton, kalon në Elite Round

Kosova/International

Kosova U17 fiton, kalon në Elite Round

12/10/21 @ 17:30

KOSOVA U19

Edhe një humbje, Kosova U19 përfundon grupin pa pikë

Kosova/International

Edhe një humbje, Kosova U19 përfundon grupin pa pikë

12/10/21 @ 16:58


 
Të gjitha lajmet nga Kosova