Të gjitha lajmet

PJESA E PARË: VËLLAZNIMI - FERONIKELI

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Vëllaznimi - Feronikeli

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Vëllaznimi - Feronikeli


3 March, 2019 @12:40

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës në Ligën e Parë, ndërmjet Vëllaznimit dhe Feronikelit.

Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 46-40 në favor të Vëllaznimit.

Edmond Kryeziu me 16 pikë është më i dalluari aktualisht te Vëllaznimi, derisa te Feronikeli Mustafë Merovci me 9 pikë.

Raporti i gjërë pas ndeshjes.


VËLLAZNIMI - FERONIKELI

Ç1: Epërsi e lehtë e Vëllaznimit

FBK Liga e Parë

Ç1: Epërsi e lehtë e Vëllaznimit

03/03/19 @ 12:19

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Vëllaznimi - Feronikeli

FBK Liga e Parë

Pesëshet e para: Vëllaznimi - Feronikeli

03/03/19 @ 11:51

SUNS - LAKERS

Pësojnë ndaj skuadrës më të dobët

NBA

Pësojnë ndaj skuadrës më të dobët

03/03/19 @ 10:44

YLLI - PRIZRENI

Vendi i tretë i takon Yllit

FBK Superliga

Vendi i tretë i takon Yllit

02/03/19 @ 20:32

YLLI - PRIZRENI

Ç3: +23 pikë dalimi

FBK Superliga

Ç3: +23 pikë dalimi

02/03/19 @ 20:09

PJESA E PARË: YLLI - PRIZRENI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Ylli - Prizreni

FBK Superliga

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Ylli - Prizreni

02/03/19 @ 19:36

YLLI - PRIZRENI

Ç1: Barazim pas 10 minutave

FBK Superliga

Ç1: Barazim pas 10 minutave

02/03/19 @ 19:15

YLLI - PRIZRENI

Ylli vs. Prizreni, 5-shet startuese

FBK Superliga

Ylli vs. Prizreni, 5-shet startuese

02/03/19 @ 18:46

BARCELONA - REAL MADRID

Barcelona dominon edhe në basketboll El Clasicon

Euroleague

Barcelona dominon edhe në basketboll El Clasicon

01/03/19 @ 23:42

FINAL 8 NË SUHAREKË

Ditët, orari dhe ndeshjet e “Final 8” 2021

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Ditët, orari dhe ndeshjet e “Final 8” 2021

01/02/21 @ 10:55

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (X)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (X)

30/01/21 @ 15:10

MH PRISHTINA - NEW BASKET

Aaron Njike shkëlqen në debutim, New Basket nis me fitore

FBK Liga e Parë

Aaron Njike shkëlqen në debutim, New Basket nis me fitore

29/01/21 @ 22:31

PËRGATITJE

FBK kryen testimin dhe matjen e basketbollistëve

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

FBK kryen testimin dhe matjen e basketbollistëve

29/01/21 @ 22:00

MEGASPORTS - LIPJANI

Jon Pirana me double-double, Megasport fiton në vazhdime

FBK Liga e Parë

Jon Pirana me double-double, Megasport fiton në vazhdime

29/01/21 @ 21:57

FINAL 8 NË SUHAREKË

Çiftet e Final 8 të Kupës

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

Çiftet e Final 8 të Kupës

29/01/21 @ 16:12

LIGA e PARË

MH Prishtina - New Basket e mbyllin xhiron e 10

FBK Liga e Parë

MH Prishtina - New Basket e mbyllin xhiron e 10

29/01/21 @ 11:04

LIGA e PARË

Lipjani këkon fitoren e parë të stinorit

FBK Liga e Parë

Lipjani këkon fitoren e parë të stinorit

29/01/21 @ 10:56

PRISHTINA E RE - VUSHTRRIA

Vushtrria fillon me fitore pjesën e dytë të stinorit

FBK Liga e Parë

Vushtrria fillon me fitore pjesën e dytë të stinorit

28/01/21 @ 19:18

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Prishtina e Re - Vushtrria

FBK Liga e Parë

Pesëshet e para: Prishtina e Re - Vushtrria

28/01/21 @ 15:55


Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë