Të gjitha lajmet

LLAPI - BALLKANI

Pa fitues në Podujevë

Pa fitues në Podujevë

31 August, 2019 @18:18

Pa fitues është mbyllur dueli i luajtur sot mes Llapit dhe Ballkanit në Podujevë.

Skuadrat në fjalë përkundër disa rasteve për shënim, nuk arritën që asnjëherë ta tundin rrjetën e njëra-tjetrës, me ç‘rast u detyruan të pajtohen me një barazim 0-0.

TABELA AKTUALE

Ky barazim bën që Llapi pas 3 xhirove të ketë 4 pikë, kurse Ballkani 5.

Xhiron e ardhshme, Llapi i shkon Prishtinës në “Fadil Vokrri”; kurse Ballkani e pret Trepçën ‘89 në shtëpi.

FLAMURTARI - FERIZAJ

Shend Kelmendi për të parën e sezonit

31 August, 2019 @18:07

Një gol i Shend Kelmendit në minutën e 32’ të ndeshjes doli të ishte i mjaftueshëm që Flamurtari ta fitonte…

FERONIKELI - PRISHTINA

Mendurim Hoti vendos, derbi Niklit

31 August, 2019 @18:01

Në ndeshjen kryesore të xhiros së tretë të Superligës së Kosovës në futboll, Feronikeli ka arritur ta mposhtë me rezultat…

DEKLARATA E TRAJNERIT TË DRITËS

Nuhiu: Drita s’i dha rast rivalit

30 August, 2019 @21:16

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, në deklaratën e tij pas ndeshjes së fituar sot ndaj Dukagjinit në Klinë, ka thënë…

DUKAGJINI - DRITA

Drita dominon dhe merr kreun

30 August, 2019 @18:06

Në ndeshjen hapëse të xhiros së tretë në Superligën e Kosovës në futboll, Drita e mposhti me lehtësi Dukagjinin me…

NGA KOMISIONI

Vushtrria në disiplinore pas incidentit ndaj 89’shit

Foto: FCVushtrria/fb

30 August, 2019 @15:53

Komisioni Disiplinor (KD) i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) ka parë inçizimet televizive dhe ka lexuar raportet e zyrtarëve…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga