Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA 0-2 SPANJA

Pa zëvendësime, Kosova qan rastet e humbura, Spanja fiton

TOPSPORTI/ Valon Gashi

Pa zëvendësime, Kosova qan rastet e humbura, Spanja fiton


8 September, 2021 @22:43

Spanja ka shënuar fitore ndaj Kosovës 0-2 [Fornals 32, Torres 89] sonte në Fadil Vokrri të Prishtinës, në një ndeshje ku Dardanët treguan lojë tejet të mençur përgjatë pjesës më të madhe të takimit, përkundër kapacitetit dhe në fund do të qajnë minimum katër raste të mira të humbura në përballjen, që nuk kthehet më.

Ibrahim Dresevic

Spanja natyrisht, zotëroi topin në pjesë më të madhe të ndeshjes, duke e çuar statistikën në 30 me 70 përqind në të mirë të tyre, por Kosova së pari me Milot Rashicën (10’), pastaj Elbasan Rashanin (15’), Vedat Muriqin (52’) Florian Loshajn (63’) humbi raste ideale për të shënuar.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA AKTUALE

Në fund, sulmuesi i Manchester Cityt, Ferran Torres shfrytëzoi mundësinë e dhënë, për të qëlluar në anë të kundërt të Arijanet Muricit për 0-2 përfundimtare.

Derisa Luis Enrique bëri lëvizje të lojtarëve, duke inkuadruar pesë të tjerë në ndeshje në pjesë të dytë, përgjatë minutave të lojës, Bernard Challandesi nuk provoi t’i ipte rastin askujt, duke e mbajtur 11-shen startuese prej fillimit deri në fund të ndeshjes.

Ferran Torres

Në anën tjetër, Greqia ka mposhtur Suedinë për të arritur fitoren e parë në grup dhe kështu tash Kosova bie në pozitë të katërt të renditjes tabelare pas humbjes nga Spanja.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA AKTUALE

E ekipi i Luis Enriques, mbetet i pari dhe ngrit dallimin në 4 pikë ndaj ndjekësit të parë, Suedisë.

 

 


PJESA E PARË: KOSOVA - SPANJA

Fornals i jep epërsinë Spanjës, Kosova tregohet guximtare

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Fornals i jep epërsinë Spanjës, Kosova tregohet guximtare

08/09/21 @ 21:39

PJESA E PARË: SHQIPËRIA - SAN MARINO

Manaj i jep epërsinë Shqipërisë në pjesëlojë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Manaj i jep epërsinë Shqipërisë në pjesëlojë

08/09/21 @ 21:34

PUBLIKU

Dardanët në fushë, përcillen me “Duam fitore”

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Dardanët në fushë, përcillen me “Duam fitore”

08/09/21 @ 20:09

FORMACIONET STARTUESE

Bajrami startues përsëri, në portë s’është Etriti, Reja del me këtë 11-she

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Bajrami startues përsëri, në portë s’është Etriti, Reja del me këtë 11-she

08/09/21 @ 19:31

FORMACIONET STARTUESE

11-shet startuese: Kosova - Spanja

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

11-shet startuese: Kosova - Spanja

08/09/21 @ 19:24

PARA NDESHJES

Nënkryetari i UEFA-së, falenderon FFK-në për pritje

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja/International

Nënkryetari i UEFA-së, falenderon FFK-në për pritje

08/09/21 @ 16:15

NJOFTIMI

FFK: Bileta nuk ka në shitje

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

FFK: Bileta nuk ka në shitje

08/09/21 @ 15:58

SUPERLIGA

Caktohet orari i xhiros 3 në Superligë

FFK Superliga

Caktohet orari i xhiros 3 në Superligë

08/09/21 @ 13:03

SHQIPËRIA 5-0 SAN MARINO

Përmirësim gol-dallimi dhe Shqipëria ngritet në pozitë të dytë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Përmirësim gol-dallimi dhe Shqipëria ngritet në pozitë të dytë

08/09/21 @ 22:58

PJESA E PARË: KOSOVA - SPANJA

Fornals i jep epërsinë Spanjës, Kosova tregohet guximtare

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Fornals i jep epërsinë Spanjës, Kosova tregohet guximtare

08/09/21 @ 21:39

PJESA E PARË: SHQIPËRIA - SAN MARINO

Manaj i jep epërsinë Shqipërisë në pjesëlojë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Manaj i jep epërsinë Shqipërisë në pjesëlojë

08/09/21 @ 21:34

PUBLIKU

Dardanët në fushë, përcillen me “Duam fitore”

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Dardanët në fushë, përcillen me “Duam fitore”

08/09/21 @ 20:09

FORMACIONET STARTUESE

Bajrami startues përsëri, në portë s’është Etriti, Reja del me këtë 11-she

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Bajrami startues përsëri, në portë s’është Etriti, Reja del me këtë 11-she

08/09/21 @ 19:31

FORMACIONET STARTUESE

11-shet startuese: Kosova - Spanja

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

11-shet startuese: Kosova - Spanja

08/09/21 @ 19:24

PARA NDESHJES

Nënkryetari i UEFA-së, falenderon FFK-në për pritje

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja/International

Nënkryetari i UEFA-së, falenderon FFK-në për pritje

08/09/21 @ 16:15

NJOFTIMI

FFK: Bileta nuk ka në shitje

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

FFK: Bileta nuk ka në shitje

08/09/21 @ 15:58

FORMACIONI I MUNDSHËM

11-shja e mundshme e Kosovës ndaj Spanjës

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

11-shja e mundshme e Kosovës ndaj Spanjës

08/09/21 @ 08:56

DANIMARKA 5-0 IZRAELI

Perfeksioni danez, vazhdon

Kualifikimet për Botëror/International

Perfeksioni danez, vazhdon

07/09/21 @ 23:25


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror