Të gjitha lajmet

GORAN PANDEV, SULMUESI I MAQEDONISE VERIORE

Pandev: Ne, do të fitojmë

Foto: sportmedia

Pandev: Ne, do të fitojmë


7 October, 2020 @21:46

Njëri ndër futbollistët më të mirë të reprezentacionit të Maqedonisë Veriore, Goran Pandev, është i bindur në fitore ndaj Kosovës në përballjen që do të luhet nesër.

Pandev 37-vjeçar së pari ka falenderuar Ambasadën e Maqedonisë në Itali dhe Federatën për mundësinë që të arrijë shpejt në Shkup për të qenë pjesë e ekipit për ndeshje, kjo pasi që te Genoa kishte probleme me coronavirus dhe sulmuesi me përvojë mezi shpëtoi për të marrë leje për lojë.

“Ne e dimë çka sjell kjo ndeshje. Kemi shumë përvojë dhe është për të ardhur keq që s’do të ketë tifozë në stadium. Ne do të fitojmë. Ju premtoj se do të lëmë zemrat në fushë për të bërë të lumtur popullin,” ka thënë Pandev në konferencën për shtyp të reprezentacionit para ndeshjes ndaj Kosovës.

“Ju kam thënë të gjithëve në skuadër që kjo është ndeshja më e veçantë për mua në karrierë, përkundër se kam luajtur shumë ndeshje në karrierën time. Duhet të jemi gjakftohtë në lojë dhe me përqëndrim të plotë të arrijmë te synimi,” ka thënë ndër të tjera sulmuesi i Genoas.


CRISTIANO RONALDO

Synimi i radhës, historik

EURO 2020/Liga e Kombeve/Serie A/International

Synimi i radhës, historik

31/12/20 @ 02:48

E FUNDIT

Gjermania merr vendim për Löwin

EURO 2020/Liga e Kombeve/International

Gjermania merr vendim për Löwin

30/11/20 @ 17:49

SHKUP

Sa do të përfitojnë lojtarët e stafi i Maqedonisë për kualifikim?

EURO 2020/Liga e Kombeve

Sa do të përfitojnë lojtarët e stafi i Maqedonisë për kualifikim?

14/11/20 @ 09:31

PLAYOFF

S’arritëm! Finalistët e PlayOffit për 4 biletat e fundit për EURO

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

S’arritëm! Finalistët e PlayOffit për 4 biletat e fundit për EURO

09/10/20 @ 09:25

FOMRACIONET ZYRTARE: GJEORGJIA - BJELLORUSIA

Ndaj kujt në finale, kuptohet më herët

EURO 2020/Liga e Kombeve/International

Ndaj kujt në finale, kuptohet më herët

08/10/20 @ 17:03

REFERËT JANË HOLANDEZË

Grupi i referëve për ndeshjen Maqedonia-Kosova

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Grupi i referëve për ndeshjen Maqedonia-Kosova

08/10/20 @ 12:35

MEDIA

Maqedonia-Kosova, me VAR

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Maqedonia-Kosova, me VAR

08/10/20 @ 12:29

BERNARD CHALLANDES

Challandes: Ëndrra është e mundshme

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Challandes: Ëndrra është e mundshme

07/10/20 @ 23:39

ATDHE NUHIU

Jemi shumë të gatshëm

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Jemi shumë të gatshëm

07/10/20 @ 21:30

PARA NDESHJES

Pa ndriçim, Kosova kryen stërvitjen para lojës historike

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Pa ndriçim, Kosova kryen stërvitjen para lojës historike

07/10/20 @ 21:09


Të gjitha lajmet nga EURO 2020