Të gjitha lajmet

AUE - SANDHAUSEN 11s

Paqarada startues, Halimi në bankë

Foto: Sandhausen/fb

Paqarada startues, Halimi në bankë

16 May, 2020 @12:35

Dy reprezentuesit e Kosovës në futboll që luajnë në Bundesliga 2 për ekipin e Sandhausenit, Leart Paqarada dhe Besar Halimi do të rinisin sot stinorin e tyre në këtë ligë.

Paqarada që luan në krahun e majtë të mbrojtjes së ekipit të Sandhausenit është në 11-shen e parë të ekipit të tij, ndërsa Halimi që është mesfushor dhe ka ardh në ekip si përforcim disa muaj më parë, është në bankën rezervë dhe do të pret rastin e tij gjatë ndeshjes.

Aue është nikoqir, ndërsa Sandhausen do të kërkojë të rifillojë stinorin me fitoren dhe të shpresoj në mesin e tabelës, pasi që mund të rrezikohet për rënie nga Bundesliga 2.

Përndryshe Sandhausen është në krizë të rezultateve pasi që nuk ka shënuar fitore që prej janarit në Bundesliga 2, duke rreshtuar 4 humbje dhe 2 barazime në proces, derisa u ndërpre liga për shkak të pandemisë.

Sandhausen

BUNDESLIGA

Pritjes i vie fundi, rikthehet futbolli!

16 May, 2020 @9:33

Më në fund! Pas ‘3-4 viteve’ mungesë, më në fund rikthehet futbolli evropian! Ndonëse pa shikues, pjesën më të bukur…

AUGSBURG

Thyen rregullat e karantinës, mungon në ndeshjen e rikthimit nesër

Foto: TheNational

15 May, 2020 @23:49

Bundesliga rifillon stinorin nesër, për tu bërë e para ndër ligat më të forta në botë që rikthen stinorin 2019/20…

POKAL

Kupa e Gjermanisë, cakton datat deri në finale

12 May, 2020 @0:33

Federata e Futbollit të Gjermanisë (DFB) ka caktuar datat për vazhdim të garave të Kupës. Të hënën në mbledhje…

SPORT BILD

Milot Rashica në radar të Liverpoolit

6 May, 2020 @23:57

Largimi i Milot Rashicës nga Werder Bremeni këtë verë po shihet si punë e kryer, njofton Sport Bild sot. …

DRITA E GJELBËR

Qeveria lejon, Bundesliga rifillon

6 May, 2020 @15:36

Bundesliga mund të rifillojë stinorin kah fundi i muajit maj pasi që qeveria gjermane i dha leje për rikthim në…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga