Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PEJA - BASHKIMI

Peja nis furishëm vitin, me 100+ të shënuara në derbi

Peja nis furishëm vitin, me 100+ të shënuara në derbi


13 January, 2022 @20:49

Skuadra e Pejës duke e mposhtur Bashkimin me rezultat 101-71 arriti një fitore të rëndësishme në derbin e xhiros 15 në Superligë dhe u ngrit në pozitën e dytë.

Epërsia ishte te Peja nga minuta e parë e deri në fund.

Djelmoshat e trajnerit Semsetin Bas, që në çerekun e parë arritën të krijojnë epërsi dyshifrore (27-10), derisa pjesa e parë u mbyll me rezultat 56-33.

Peja e thelloi epërsinë në çerekun e tretë 80-48, kurse në çerekun e fundit kontrolli ishte totalisht te skuadra pejane.

Dardan Berisha

Arian Qallaku ishte koshashënuesi më i mirë te Peja me 20 pikë, derisa u dalluan edhe Stephen Maxwell me 18 pikë, Tyrone White me 16 pikë, Dardan Berisha me 13 pikë dhe Daniel Lekndreaj me double-double prej 11 pikëve e 10 kërcimeve.

Te Bashkimi u veçuan Valon Bunjaku me 17 pikë, Anton Kazarnovski me 12 pikë e 10 kërcime dhe Kendrick Thompson me 10 pikë.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e dytë e Pejës kundër Bashkimit në 3 ndeshjet e zhvilluara, derisa me 10 fitore e 5 humbje ngritet në pozitën e dytë.

Në anën tjetër Bashkimi me 8 fitore e 7 humbje gjendet në pozitën e pestë.


DRITA - PRISHTINA

Ç3: Prishtina 10 minuta larg fitores

FBK Superliga

Ç3: Prishtina 10 minuta larg fitores

13/01/22 @ 20:44

PEJA - BASHKIMI

Ç3: Thellohet epërsia në “Karagaç”, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Thellohet epërsia në “Karagaç”, edhe 10 minuta lojë

13/01/22 @ 20:16

DRITA - PRISHTINA

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Drita - Prishtina

FBK Superliga

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Drita - Prishtina

13/01/22 @ 20:11

DRITA - PRISHTINA

Ç1: Prishtina me epërsi dyshfirore ndaj Dritës

FBK Superliga

Ç1: Prishtina me epërsi dyshfirore ndaj Dritës

13/01/22 @ 19:54

PEJA - BASHKIMI

23 pikë epërsia, mbylle pjesa e parë në derbi

FBK Superliga

23 pikë epërsia, mbylle pjesa e parë në derbi

13/01/22 @ 19:46

MALISHEVA

Përfocimi i pestë i vreshtarëve

FBK Superliga

Përfocimi i pestë i vreshtarëve

13/01/22 @ 19:36

PEJA - BASHKIMI

Ç1: Epërsi dyshifrore që në çerekun e parë

FBK Superliga

Ç1: Epërsi dyshifrore që në çerekun e parë

13/01/22 @ 19:19

RAHOVECI - DRITA

Rezultati i ngushtë në “Mizahir Isma”

FBK Superliga

Rezultati i ngushtë në “Mizahir Isma”

15/01/22 @ 17:41

RAHOVECI - DRITA

Ç1: Drita në epërsi pas 10 minutave lojë

FBK Superliga

Ç1: Drita në epërsi pas 10 minutave lojë

15/01/22 @ 17:12

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Rahoveci - Drita

FBK Superliga

Pesëshet e para: Rahoveci - Drita

15/01/22 @ 17:00

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (XV)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (XV)

15/01/22 @ 11:08

KARAGAÇ

Si debutoi Edgar Garibay me Pejën në Superligë?

FBK Superliga

Si debutoi Edgar Garibay me Pejën në Superligë?

14/01/22 @ 13:57

ANTE NAZOR

Shpërndamë përgjegjësinë

FBK Superliga

Shpërndamë përgjegjësinë

13/01/22 @ 23:25

VIDEO NGA NDESHJA

Highlights: Drita-Prishtina

FBK Superliga

Highlights: Drita-Prishtina

13/01/22 @ 23:12

SEMSETTIN BAS

Duhet të jemi shumë më të mirë në mbrojtje

FBK Superliga

Duhet të jemi shumë më të mirë në mbrojtje

13/01/22 @ 22:20

BRANIMIR PAVIC

Ishte natë e vështirë

FBK Superliga

Ishte natë e vështirë

13/01/22 @ 22:11

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Peja - Bashkimi

FBK Superliga

Highlights: Peja - Bashkimi

13/01/22 @ 21:50


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga