Të gjitha lajmet

BEFASUESE

Pensionohet Samiri!

BOROZANI/Erdis Driza

Pensionohet Samiri!

20 January, 2015 @13:24

Pensionohet Samiri!
Pensionohet Samiri!

Njëri ndër basketbollistët më të mirë që ka shkelur në parketet e palestrave të Kosovës, Samir Shaptahovic, ka vendosur të pensionohet nga basketbolli. 

Ylli aktual i Pejës, por me karrierë në shumë skuadra tjera elite kosovare, Shaptahovic, në një komunikatë të lëshuar për media ka bërë të ditur se do të largohet edhe nga vendi. 

"Kur para rreth 15 viteve jam nisur të vi në Kosovë, nuk kam qenë i vetëdijshëm ku jam duke shkuar. Tani që kam vendosur të ndahem nga basketbolli dhe ta lë Kosovën, jam plotësisht i vetëdijshëm çka jam duke lënë. Kjo më dhemb shumë! Më të mirat dhe më pak të mirat që ka ky vend, është  pikërisht ky mjedis, është ky popull që më ka pranuar, më ka dashur, më ka edukuar, dhe mbi të gjitha më ka bërë të kuptoj identitetin tim”, thuhet në deklaratën e tij. 

“Këtu unë kam ngritur karrierën time dhe kam bërë emër si sportist. Gjatë këtyre viteve kam pasur momente të mrekullueshme. Dua t'i falënderoj të gjithë, udheheqësitë e klubeve kudo ku kam luajtur. Por, mbi te gjitha dua t'i falënderoj tifozët kudo qe janë, anembanë Kosovës, duke filluar nga Plisat, Arpagjikët, e mbi te gjitha Shqiponjat e Pejës. Zemra dhe mendja ime do jenë gjithmonë me ju. Faleminderit. Samir Shaptahu”, përfundon shkrimi i tij. 

Më vonë do t'ju njoftojmë me detaje tjera për yllin e basketbollit vendor, Samir Shaptahovic. PEJË

Karagaçi i pamposhtur, kërkon fitore

BOROZANI/Edrin Shkuliqi/Arkiv

20 January, 2015 @10:57

Peja do të kërkojë fitore në Karagaç sot, për t'ia kthyer borxhin Rilski Sportistit bullgar për humbjen e shkaktuar atje.  …

NEW YORK

Knicks gjen fitoren pas 1 muaji

nba.com

20 January, 2015 @9:51

Që nga 12 dhjetori i 2014shit, skuadra e New York Knicksit, pësonte pa u ndalë. Djelmoshat e trajnerit Derek Fisher, e…

STATISTIKA

Më të mirët e vjeshtës në Superligë

BOROZANI/Erdis Driza

19 January, 2015 @22:02

Një javë para nisjes së pjesës së dytë të stinorit të Superligës, ju përkujtojmë për basketbollistët më të dalluar të…

BASHKIMI

Obade përforcon Bashkimin

19 January, 2015 @15:27

Skuadra e Bashkimit i ka shtuar 206 centimetra të tjera përbërjes së saj. Portokallezinjtë kanë paraqitur kërkesë për regjistrim të…

OKLAHOMA

Thunder bën magji në Florida

nba.com

19 January, 2015 @10:11

Djelmoshat e trajnerit Scott Brooks, ishin të koncentruar maksimalisht, kundër Orlando Magicut. Pothuajse, e përfunduan ndeshjen në pjesën e parë, duke…

GJAKOVË

Vëllaznimit i dështon Dixoni

BOROZANI

18 January, 2015 @19:00

Megjithëse është paralajmëruar si përforcim i Vëllaznimit dhe është paraqitur kërkersa në Federatë për transferimin e tij gjatë mini afatit…

SPANJA - ANGLIA

E para në 15 vite, Anglia ‘shtyen’ kualifikimin e Spanjës

Foto; UEFA

15 October, 2018 @22:44

Falë një pjese të parë fantastike, në të cilën shënoi 3 herë, Anglia arriti ta mbyllë me fitore duelin…

ISLANDA - ZVICRA

Xhaka e Shaqiri asistojnë në fitore

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football/ fb

15 October, 2018 @22:41

Dyshja kosovare e Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë asistuar sonte për bashkëlojtarët e tyre, Haris Seferovic dhe Michael…

DUELI I RADHËS NË BIBL

Teuta-Akademik, nën referim të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

15 October, 2018 @22:28

Dueli i dytë i ligës ballkanike, që do të zhvillohet më 17 tetor ndërmjet Teutës së Durrësit dhe Akademik Bultexit…

PJESA E PARË: SPANJA - ANGLIA

Treshja e pjesës së parë nga Anglia

Foto: uefa.com

15 October, 2018 @22:03

Një super performancë e Anglisë në pjesë të parë të ndeshjes ka bërë që Spanja të sheh veten në disavantazh…

MOMENT INSPIRUES

Lirim Kastrati viziton fëmijët e SHF Kika

Foto: KFKika/fb

15 October, 2018 @21:34

Futbollisti i Kosovës, Lirim Kastrati, qëndrimin e tij në Kosovë për ndeshje të reprezentacionit e ka ndërprerë për disa çaste…

Të gjitha lajmet nga