Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERKUPA

Penza fiton Superkupën Mbarëkombëtare

Penza fiton Superkupën Mbarëkombëtare


Teksti: Liga Unike

14 October, 2021 @21:29

Penza e ka mundur në finale Prishtinën me rezultat 65:71 (28:21, 13:15, 11:21, 13:14), duke fituar Superkupën Mbarëkombëtare, që u organizua për herë të parë nga Liga Unike.

Skuadra e Prishtinës e nisi ndeshjen më mirë, duke pasur epërsi në çerekun e parë, ku më e larta ishte 28:19, derisa kjo pjesë përfundon me shifrat 28:21. Periudha e dytë ishte më e barabartë, ku edhe pse skuadra prishtinase kishte dhjetë pikë epërsi 39:29, vashat pejane ngushtojnë shifrat në 41:36, sa përfundoi pjesa e parë.

Penza e nisi më mirë pjesën e dytë, përkatësisht periodën e tretë, duke barazuar rezultatin në 48:48, si dhe të kalojë në epërsi, ndërsa rezultati në semafor pas 30 minutash tregonte shifrat 52:57.

Skuadra pejane vazhdoi me lojë të mirë edhe në 10 minutat e fundit, duke ngritur epërsinë në 56:65, dhe arriti të menaxhojë lojën deri në fund, duke triumfuar me rezultat 65:71.

Rael Whitsitt u shpall MVP e Superkupës Mbarëkombëtare, ku në finale shënoi 21 pikë e 14 kërcime.

Penza përveç Superkupës Mbarëkombëtare, ka fituar edhe Superkupën në Ligën e Femrave, pikërisht duke e mposhtur Prishtinën në finale.


DRITA - PEJA

Peja me vështirësi triumfon kundër Dritës, ngritet në krye

FBK Superliga

Peja me vështirësi triumfon kundër Dritës, ngritet në krye

14/10/21 @ 18:55

DRITA - PEJA

Ç3: Peja 10 minuta afër fitores

FBK Superliga

Ç3: Peja 10 minuta afër fitores

14/10/21 @ 18:15

DRITA - PEJA

Peja ngrit epërsinë, mbyllet pjesa e parë

FBK Superliga

Peja ngrit epërsinë, mbyllet pjesa e parë

14/10/21 @ 17:41

DRITA - PEJA

Ç1: 10 epërsia pas 10 minutave lojë

FBK Superliga

Ç1: 10 epërsia pas 10 minutave lojë

14/10/21 @ 17:16

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Drita - Peja

FBK Superliga

Pesëshet e para: Drita - Peja

14/10/21 @ 16:54

SONTE

Prishtina apo Penza? Cila skuadër do ta merr Superkupën?

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Prishtina apo Penza? Cila skuadër do ta merr Superkupën?

14/10/21 @ 15:22

SONTE

Prishtina apo Penza? Cila skuadër do ta merr Superkupën?

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Prishtina apo Penza? Cila skuadër do ta merr Superkupën?

14/10/21 @ 15:22

SUPERKUPA

Penza mund Flamurtarin, kualifikohet në finale

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Penza mund Flamurtarin, kualifikohet në finale

13/10/21 @ 21:38

SUPERKUPA MBARËKOMBËTARE

Prishtinaset në finale

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Prishtinaset në finale

13/10/21 @ 20:14

LIGA UNIKE

Me dy duele sot nis Superkupa Mbarëkombëtare

Liga Unike

Me dy duele sot nis Superkupa Mbarëkombëtare

13/10/21 @ 11:47

RAHOVEC

Fotis Takianos ndahet me KB Rahoveci, dihet zëvendësuesi

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Fotis Takianos ndahet me KB Rahoveci, dihet zëvendësuesi

11/10/21 @ 15:04

GJITHÇKA GATI

Pasnesër nis Superkupa mbarëkombëtare

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Pasnesër nis Superkupa mbarëkombëtare

11/10/21 @ 14:54

LIGA UNIKE / SUPERKUPA

4 skuadra me traditë, në garë për trofeun e çmuar

Liga Unike

4 skuadra me traditë, në garë për trofeun e çmuar

08/10/21 @ 16:24

ORARI DHE DUELET

Orari i ndeshjeve të Superkupës Mbarëkombëtare

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Orari i ndeshjeve të Superkupës Mbarëkombëtare

06/10/21 @ 15:56

PARA FILLIMIT TË STINORIT

Liga Unike: Caktohet data e shortit dhe inspektimi

Liga Unike/FBK Superliga/FBK Liga e Femrave/Shqipëria/International/Liga tjera

Liga Unike: Caktohet data e shortit dhe inspektimi

23/09/21 @ 14:27

KARAGAÇ

Stephen Maxwell zyrtarizohet si lojtar i ri i KB Peja

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Stephen Maxwell zyrtarizohet si lojtar i ri i KB Peja

20/09/21 @ 16:06


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike