Të gjitha lajmet

PADERBORN 1-1 HOFFENHEIM

Pika e radhës për Gjasulën, s’i nxjerr nga fundi

Foto: Paderborn./fb

Pika e radhës për Gjasulën, s’i nxjerr nga fundi

23 May, 2020 @17:54

Gjasula i plotë në barazimin e Paderbornit. Reprezentuesi i Shqipërisë Klaus Gjasula i kompletoi 90 minuta në barazimin 1-1 të Paderbornit kundër Hoffenheimit.

Mesfushori shqiptar ishte njëri prej më të mirëve në fushë duke e ndihmuar skuadrën e tij të fitoj një pikë mjaft të rëndësishme, ai poashtu u ndëshkua edhe me karton të verdhë.

TABELA AKTUALE

Me këtë barazim Paderborni arrin në kuotën e 18 pikëve dhe shpreson të ngjallet në luftë për mbijetesë, ndërsa Hoffenheim është në pozitën e nëntë me 36 pikë.

Ky është barazimi i dytë i Paderbornit radhazi, prej se rinisi Bundesliga.

FREIBURG 0-1 WERDER

VAR shpëton Werderin zhgënjyes

Foto: Werder/fb

23 May, 2020 @17:38

Ka qenë video asisten referi (VAR) që ka shpëtuar Werderin dhe i ka sjellë tre pikë të plota skuadrës ku…

FREIBURG - WERDER, 11s

Dy ndërrime në 11-shen e Werderit për sot

Foto: WerderBremen/fb

23 May, 2020 @14:47

Për dallim nga ndeshja e kaluar, e para pas rifillimit të Bundesligës, trajneri i ekipit të Werderit, Florian Kohfeldt, ka…

HERTHA BERLIN 4-0 UNION BERLIN

Labadia këndell Herthën pas rifillimit të Bundesligës

Foto: bundesliga/tw

22 May, 2020 @22:19

Start perfekt i Hertha Berlinit pas rifillimit të stinorit. Fitore bindëse në xhiron e XXVI dhe fitore bindëse edhe sonte…

BABA I RI

Miloti dhe Belkizja bëhen me djalë

19 May, 2020 @16:15

Sot futbollisti i reprezentacionit të Kosovës dhe Werder Bremenit, Milot Rashica,  është bërë baba. E shoqja e tij Belkizja ka…

NEW RULE

Cilat ekipe përdorën rregullin e ri të FIFAs?

Foto: Bayern/fb

17 May, 2020 @23:57

Bundesliga rifilloi të shtunën, ndërsa u zhvilluan tetë ndeshje nga nëntë sa janë në program në xhiron e parë të…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga