Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BARAZH: DINAMO FERIZAJI - FORTUNA DRENAS

Pira çon Dinamon në Ligën e Dytë

Foto: FFK

Pira çon Dinamon në Ligën e Dytë


23 May, 2022 @20:20

Skuadra e Ligës së Tretë, Dinamo nga Ferizaj e ka siguruar inkuadrimin në Ligën e Dytë të Kosovës në futboll.

Skuadra ferizajase në ndeshjen e barazhit të Regjionit të Prishtinës e ka mundur skuadrën Fortuna nga Drenasi, me rezultat 1:0.

Ndeshja u zhvillua, të hënën, në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë.

Po ashtu, në këtë ndeshje u përdor edhe sistemi VAR, duke e bërë FFK-në lidere sa i përket përdorimit të këtij sistemi edhe në nivelin e katërt të garave.

E pikërisht ishte sistemi VAR që e konfirmoi penalltinë në minutën e 90-të të ndeshjes, e të cilën në gol e shndërroi Shqiprim Pira.

Më parë, nga Liga e Tretë në PlayOff Australia nga Mitrovica kishte mposhtur Opojën, përmes penalltive, për të arritur Ligën e Dytë gjithashtu.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e Dytë