Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LISTA PËR DEBUTIMIN E SANTOSIT

Polonia shpall 25-shen për ndeshje ndaj Shqipërisë

Polonia shpall 25-shen për ndeshje ndaj Shqipërisë


17 March, 2023 @14:14

Polakët, që llogariten favoritë të grupit ku bën pjesë Shqipëria në rrugë për EUR0 2024, kanë publikuar listën e 25-futbollistëve të ftuar nga përzgjedhësi i kombëtares, që do të pret Shqipërinë më 27 mars në ndeshjen hapëse, por edhe më të vështirë të grupit.

Kështu selektori i ri i Polonisë, i njohur për Shqipërinë nga Portugalia, Fernando Santos ka publikuar futbollistët që do t’i ketë në dispozicion për ndeshje ndaj Shqipërisë.

Fernando Santos

ORARI I TË GJITHA NDESHJEVE

LISTA E POLONISË : : :

Portierë: Dragowski, Skorupski, Szczesny;

Mbrojtës: Bednarek, Bereszynski, Cash, Dawidowicz, Gumny, Karbownik, Kiwior, Piatkowski;

Mesfushorë: Bielik, Kozlowski, Lederman, Linetty, D. Szymanski, S. Szymanski, Frankowski, Kaminski, Skoras, Zalewski, Zielinski.

Sulmues: Lewandowski, Piatek, Swiderski.


FTESAT E PARA TE BRAZILIANIT

Silvinho publikon listën e Shqipërisë për ndeshjet e marsit

Kualifikimet për Evropian/Shqipëria

Silvinho publikon listën e Shqipërisë për ndeshjet e marsit

17/03/23 @ 12:07

IZRAELI PUBLIKON FTESA

Izraeli publikon listën e lojtarëve kundër Kosovës

Kualifikimet për Evropian/Kosova

Izraeli publikon listën e lojtarëve kundër Kosovës

17/03/23 @ 11:44

KREU I FFF-së

Le Graet dorëhiqet!

Kualifikimet për Evropian/International

Le Graet dorëhiqet!

28/02/23 @ 15:38

KAMPANJA E FFK-së

Me Kosovën në Evropian, kampanja e FFK-së për kualifikimet në EURO

Kualifikimet për Evropian/FFK Superliga/Kosova

Me Kosovën në Evropian, kampanja e FFK-së për kualifikimet në EURO

25/02/23 @ 11:14

FERNANDO SANTOS PËRSËRI KUNDËRSHTAR I SHQIPËRISË

Rivali i Shqipërisë, emëron trajnerin e njohur

Kualifikimet për Evropian/International

Rivali i Shqipërisë, emëron trajnerin e njohur

25/01/23 @ 15:27

GJOBË, SUSPENDIM I PJESËRISHËM STADIUMI DHE DËNIME PËR FUTBOLLISTË

Pikat për të cilat FIFA dënoi Serbinë për ngjarjet e Botërorit

Kualifikimet për Evropian/International

Pikat për të cilat FIFA dënoi Serbinë për ngjarjet e Botërorit

14/01/23 @ 13:02

PAS REKOMANDIMIT TË KOMISIONIT TË ETIKËS

Pas presionit, dorëhiqet Noël Le Graët

Kualifikimet për Evropian/Ligue 1/Transfere

Pas presionit, dorëhiqet Noël Le Graët

11/01/23 @ 18:22

I KËRKOHET DORËHEQJA

Kreut të Federatës së Francës i kërkohet dorëheqja pas komenteve ndaj Zidane-it

Kualifikimet për Evropian/Ligue 1/International

Kreut të Federatës së Francës i kërkohet dorëheqja pas komenteve ndaj Zidane-it

11/01/23 @ 00:23

NË RRUGË PËR EURO 2024

Rivali i Shqipërisë në kualifikime, në bisedime me Gerrardin

Kualifikimet për Evropian/International/Transfere

Rivali i Shqipërisë në kualifikime, në bisedime me Gerrardin

10/01/23 @ 23:09

PORTUGALIA PREZANTON SELEKTORIN SPANJOLL

Portugalia kërkon gjithmonë fitore - prezantohet Roberto Martinez!

Kualifikimet për Evropian/International/Transfere

Portugalia kërkon gjithmonë fitore - prezantohet Roberto Martinez!

09/01/23 @ 14:42


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Evropian