Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FORMACIONET ZYRTARE

Prishtina-Drita, 11-shet startuese

Prishtina-Drita, 11-shet startuese


27 November, 2023 @12:03

Prishtina dhe Drita ndeshen sot në “Sami Kelmendi” të Lipjanit, pasi që ndeshja e paraparë të luhet ditë më parë në stadiumin e kampit nacional të Hajvalisë, u shtye për shkak të borës së papastruar në fushë. Prishtina nuk mund të shfrytëzojë as “Fadil Vokrrin” pasi që ky stadium ka hyrë në renovim të plotë të fushës.

PRISHTINA XI:

12. Nika (kap.); 4. Ramadani, 5. Islami, 7. Hyseni, 9. Kryeziu, 11. Muja, 14. Sinani, 20. Bytyqi, 21. Hamiti, 98. Kurtaj, 99. Blesa.

DRITA XI:

13. Florjan Smakiqi; 2. Besnik Krasniqi, 30. Ben Agyare, 5. Hajdin Salihu, 20. Astrit Thaqi; 4.Rron Broja (kap.), 14. Albert Dabiqaj, 8. Blend Baftiu; 7. Almir Ajzeraj, 70. Albin Prapashtica, 19. Blerim Krasniqi.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga